Odwaga i niezłomność. Opowieść o abp. Antonim Baraniaku. Komiks

Ocena:
0% of 100
Więcej informacji
Rok wydania2024
ISBN978-83-8065-620-8
WydawcaWydawnictwo Świętego Wojciecha

Obecna cena jest najniższą z ostatnich 30 dni

Nasza cena
Cena promocyjna 12,75 zł Regular Price 15,00 zł
  • Bezpieczne płatności
  • 14 dni na zwrot
  • Dostawa już od 9.99 PLN

Niezwykle wzruszająca publikacja w formie komiksu - o życiu, pracy i męczeństwie Arcybiskupa Antoniego Baraniaka – polskiego duchownego katolickiego, który pełnił funkcję arcybiskupa metropolity poznańskiego w latach 1965–1982. Jego praca obejmowała aspekty zarówno duszpasterskie, jak i społeczne. Czynnie zaangażowany w rozwój Kościoła katolickiego w Polsce w czasach PRL, w szczególności w okresie po Soborze Watykańskim II. Jego działalność obejmowała również wspieranie dialogu międzyreligijnego i promowanie pokojowego współistnienia w społeczeństwie.

 

Odwaga i niezłomność to opowieść o wielkim harcie ducha, odwadze i patriotyzmie, zwłaszcza w kontekście działalności arcybiskupa Baraniaka w czasach komunizmu w Polsce. Jego odwaga objawiała się w wielu aspektach:

· W walce o wolność Kościoła - w okresie PRL, kiedy Kościół katolicki był narażony na represje i ograniczenia ze strony władz komunistycznych, Antoni Baraniak wykazywał się niezłomną postawą w obronie jego wolności . Działał na rzecz zachowania niezależności Kościoła wobec państwa oraz chronił jego prawa i prerogatywy.

· W oporze wobec represji - Arcybiskup nie unikał konfrontacji z reżimem komunistycznym, choć wiązało się to często z ryzykiem i niebezpieczeństwem. Był gotów bronić nie tylko interesów Kościoła, ale także praw i godności ludzi poddawanych prześladowaniom przez władze.

Dlaczego warto kupić tę publikację?

 

· Wydana w postaci rysunkowej – idealna, komiksowa forma dedykowana młodzieży.

· Opowiada historię człowieka niezwykle odważnego i oddanego sprawie Kościoła i ojczyzny, który w trudnych czasach komunizmu nie uległ naciskom ani kompromisom w obronie wartości, które uważał za święte i niezbywalne.

· Publikacja przybliża postać polskiego bohatera, skupia uwagę na ponadczasowych wartościach niezwykle ważnych dla młodego pokolenia.

 

Autor i Ilustrator

Ks. Piotr Kaczmarek – autor i ilustrator, ur. w 1980 roku. Kapłan diecezji łowickiej. Rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu. Autor prac naukowych, ale również komiksów, opowiadań i powieści. W Wydawnictwie Świętego Wojciecha ukazał się jego komiks o św. Stanisławie Kostce Miłość, która ożywia kamień oraz komiks o św. Karolu Acutisie Autostradą do nieba.

Dodaj opinię

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodać opinie.

Jak oceniasz ten produkt?
COPYRIGHT © 2022 ŚWIĘTY WOJCIECH DOM MEDIALNY SP. Z O. O.. Realizacja sklepu