WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Dotknij i poczuj - Stworzenie

Jacqueline Crawford

Liczba stron:
12
Wymiary:
210x200mm
Oprawa:
tekturowe kartki, twarda oprawa
ISBN:
978-83-7516-378-0
Wydanie:
Pierwsze
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Świętego Wojciecha
Rodzaj:
KSIĄŻKA
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE

Ta Książeczka żart lotniczym nie tylko po aby, przez JA czytac. Dzieki Niej Maluchy Moga przekonać Się, Jak połyskują Rybie łuski, zanurzyć palce w grzywie LWA sprawdzić, co kryje Się w koronie Drzew.


Opis książki na: granice.pl

Nowe Towar niedostępny 9788375163780 5,00
CENA DETALICZNA19,90 zł
NASZA
CENA
5,00

DOSTĘPNOŚĆ:

Brak

Dostawa już od 9,99 zł
Obrazki srebrne i ikony Wszystkie

RECENZJE W MEDIACH

Granice.pl

Dzieciństwo jest tym okresem w życiu człowieka, który charakteryzuje się otwartością, szczerością i zaufaniem, co łatwo można wykorzystać do ukształtowania właściwych postaw i zachowań. Ponieważ jednak umysł małego dziecka nie jest w stanie zrozumieć trudnych zasad chrześcijańskiego życia w sposób właściwy ludziom dorosłym, koniecznym jest dotarcie do nich poprzez przykłady nawiązujące do konkretnych sytuacji życiowych. Książeczka „Stworzenie” jest jedną z czterech, jakie znalazły się w serii „Dotknij i poczuj”. Caroline Jayne Church w sposób jasny, prosty i przejrzysty sformułowała najważniejsze prawdy naszej wiary. Obok czternastu zaledwie zdań, wypełniających kolejne stronice, znalazły się ilustracje samej autorki. Wszystkie są różnobarwne, wykonane kolorami wyraźnymi i ostrymi, co sprawia, że natychmiast rzucają się w oczy. Rysunki są adekwatne do przekazywanych treści. Elementem upiększającym i zarazem pociągającym są wklejki i wypełnienia. Nie dziwi więc fakt, że czytające lub słuchające dziecko zatrzyma swój wzrok na słońcu wykonanym z błyszczącego, złotego papieru. Paluszkiem pogłaszcze biały, mięciutki brzuszek łagodnej owieczki i brązowe, puszyste ucho groźnego lwa. Uśmiechnie się, patrząc na mieniące się kolorami tęczy subtelne skrzydełko delikatnego motyla oraz na brzuszek pływającej w głębinach oceanu smacznej ryby. Ucieszy je widok towarzyskiej papugi, której zakrzywiony, mocny dziób może wystraszyć niejednego. Wreszcie, patrząc na wyłaniającą się zza drzewa uśmiechniętą Ewę, dziecko winno zastanowić się nad zadaniami, jakie zostały przydzielone każdemu z nas. Ponieważ jednak samo nie jest w stanie dokonać takich przemyśleń, ogromną rolę do spełnienia mają tu rodzice i wychowawcy, którzy wraz z dzieckiem uczestniczą w odczytywanym właśnie „spektaklu” stworzenia. Książeczka „Stworzenie” opublikowana nakładem wydawnictwa Święty Wojciech bez wątpienia trafi w gusta najmłodszych czytelników. Przybliżenie im prawdy o stworzeniu świata pomoże zrozumieć (oczywiście - w sposób właściwy dziecku), że wielka miłość Boga do człowieka przeznaczona jest dla każdego z nas. Z zaproponowanej pozycji z powodzeniem mogą skorzystać również rodzice oraz katecheci prowadzący dzieci przedszkolne. Przed nimi bowiem stoi odpowiedzialne zadanie właściwego ukształtowania dziecięcych serc i umysłów, a także uwrażliwienia ich na piękno otaczającego świata. To z kolei rozbudzi wdzięczność za dar stworzenia oraz utwierdzi w przekonaniu, że trwanie blisko Boga to najlepszy sposób na udane życie.

WIĘCEJ

Ksiazkozaur.blogspot.com

Tym razem seria dla tych, którzy chcieliby swoje dzieci w prosty i przystępny sposób zapoznać z najważniejszymi historiami biblijnymi. To cztery książeczki opowiadające o stworzeniu świata, arce Noego, narodzinach Jezusa i zagubionej owieczce z przypowieści. My mamy dwie z nich: Stworzenie, z której dziecko dowie się, że na początku nie było niczego, potem pojawiły się księżyc i gwiazdy, a dalej niebo, ziemia i morze, rośliny, zwierzęta i na końcu – człowiek, oraz Dzieciątko Jezus, w której razem z pastuszkiem, królami i zwierzętami zmierzamy za gwiazdą do stajenki w Betlejem. Proste, nieprzeładowane i wyraziste ilustracje o grubych konturach świetnie nadają się dla najmłodszych – tym bardziej, że całe książki mają sztywne strony. Tekst to jedno-dwa zdania na każdej stronie, w sam raz, by po krótce przedstawić historię i nie znudzić dziecka. Największym atutem książeczek są jednak atrakcje dla małych rączek: gładka błyszcząca gwiazda, zamszowy płaszcz jednego z trzech króli, miękkie futerko osiołka, szorstka pieluszka dzieciątka Jezus, lśniące, wypukłe łuski ryby... A na ostatniej stronie okienko skrywające niespodziankę. Bardzo fajne i wyjątkowe książeczki, które z pewnością przypadną do gustu każdemu maluchowi. Pozycje, od których można rozpocząć wycieczkę do świata Biblii. Nam się bardzo podobają i szczerze polecamy.

WIĘCEJ
Recenzje czytelników
Średnia ocen: Brak ocen
5 gwiazdek
4 gwiazdki
3 gwiazdki
2 gwiazdki
1 gwiazdka

Dodaj swoją recenzję

Mam konto

Nie mam konta

 

Skorzystaj z konta

Zaloguj się
Recenzje czytelników

CI, KTÓRZY WYBRALI TEN PRODUKT, KUPILI TAKŻE:

Philippe Rouillard

KSIĄŻKA

5,00 zł

3,00 zł

ks. Andrzej Ziółkowski CM

KSIĄŻKA

10,00 zł

5,00 zł

s. Urszula Kłusek SAC

KSIĄŻKA
5,00 zł

Aleksandra Bałoniak

KSIĄŻKA
5,00 zł
KONTAKT Z NAMI

tel. 61 659 37 55 - Zamówienia - sklep internetowy

tel. 61 659 37 79 - Pakiety startowe

tel. 61 852 48 35 - Księgarnia Świętego Wojciecha
Plac Wolności 1

tel. 61 659 37 10 - Wydawnictwo

e-mail sklep@swietywojciech.pl

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję