WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Boży Baranek Pierwsza Komunia Święta + płyta CD

Liczba stron:
184
Wymiary:
170x245
Oprawa:
twarda
ISBN:
978-83-66231-09-2
Rok wydania:
2019
Wydawnictwo:
Częstochowskie Wydawnictwo Archidiecezjalne Regina Poloniae
Rodzaj:
KSIĄŻKA
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE

Boży Baranek. Pierwsza Komunia Święta, Częstochowskie Wydawnictwo Archidiecezjalne Regina Poloniae – książka inspirowana programem duszpasterskim na lata 2019-2022, stawiającym w centrum Eucharystię.
Zawiera kompleksowe materiały służące duszpasterzom i katechetom w przygotowaniu dzieci do pierwszej spowiedzi i Komunii świętej, które – dzięki wielu alternatywnym wariantom do wyboru mogą im służyć przez długie lata.   

Boży Baranek. Pierwsza Komunia Święta składa się prawie ze 100 tekstów ujętych jako przywitania, prośby i podziękowania, 33 modlitw powszechnych, 12 komentarzy na procesję z darami, 34 kazań oraz 18 prezentacji multimedialnych. W skład materiałów wchodzą: książka i płyta CD. Na płycie CD znajdują się materiały do celebracji (czytania, psalmy, modlitwy wiernych, prośby, podziękowania, komentarze, wprowadzenia do liturgii, rozważania i modlitwy - do wydruku) i pomoce do kazań (prezentacje multimedialne: historie biblijne, piktogramy, obrazy, rysunki, zdjęcia, ilustracje i teksty). Kazania opracowane są w dwóch wariantach: w wersji tradycyjnej (konwencjonalne wygłoszenie kazania z ambony) i wersji aktywnej (aktywizowanie dzieci, forma dialogiczna i prezentacja materiałów multimedialnych – na CD znajdują się wszystkie pomoce konieczne do wygłoszenia kazania).

BARANEK-BOZY-cd.jpg
 
Książka jest podzielona na 4 części: nabożeństwa w ciągu roku przed pierwszą Komunią świętą (Triduum ku czci św. Stanisława Kostki – przekazanie dzieciom książeczek; nabożeństwo październikowe – przekazanie dzieciom różańców; uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – przekazanie dzieciom medalików; święto Ofiarowania Pańskiego – przekazanie dzieciom świec; nabożeństwo Drogi Krzyżowej – przekazanie dzieciom krzyży; nabożeństwo pokutne – pierwsza spowiedź), uroczystość pierwszej Komunii świętej (obrzędy wstępne przed kościołem; Eucharystia z udzieleniem pierwszej Komunii świętej; nabożeństwo popołudniowe w dniu pierwszej Komunii świętej), nabożeństwa w białym tygodniu (dziękczynienie w każdym dniu) oraz rocznica pierwszej Komunii świętej (Eucharystia w rocznicę pierwszej Komunii świętej).

Co zawierają poszczególne części?

Nabożeństwa w ciągu roku przed pierwszą Komunią świętą
Są tu szczegółowo opracowane celebracje i to w różnych wariantach do wyboru (w ramach Mszy świętej czy też w czasie odrębnych nabożeństw). Każda z celebracji zawiera: wprowadzenia do nabożeństw dla kapłana, kazania, obrzędy błogosławieństwa i ceremonie wręczenia pamiątek komunijnych, modlitwy powszechne i słowo kapłana przed rozesłaniem, oprócz tego są jeszcze rozważania drogi krzyżowej, intronizacja krzyża w domu czy rachunek sumienia przed spowiedzią.
 
Nabożeństwa w dniu pierwszej Komunii świętej 
W tej partii książki mamy: przywitanie przez kapłana zgromadzonych przed kościołem na uroczystości oraz prośba dzieci o błogosławieństwo (wszystko w 6 wariantach do wyboru). Dalej znajdują się: prośby rodziców i dzieci o udzielenie sakramentu Eucharystii, teksty modlitwy powszechnej, komentarze w czasie procesji z darami, dziękczynienie i uwielbienie po Komunii świętej, podziękowania składane księżom, podziękowania składane rodzicom, katechetom i gościom (krewni, nauczyciele, wychowawcy, dyrektorzy szkół). Wszystkie wspomniane teksty są opracowane w 6 różnych wariantach do wyboru.
Teksty te mają różną formę, bo są pisane prozą, ale i poezją (wiersze łatwe do zapamiętania), są to teksty biblijne i teksty bazujące na myśli trzech ostatnich papieży, czy też teksty modlitewne.
Jeśli zaś chodzi o nabożeństwo popołudniowe to tak jest ułożone, by teksty pasowały niezależnie czy Komunia wypadnie w maju czy czerwcu, a więc, by uwzględniało albo cześć Maryi albo Serca Pana Jezusa.
W tej części mamy również kazania, które zostały opracowane na rok A, B i C i to w dwóch wariantach.  

Nabożeństwa w białym tygodniu
W każdym dniu składamy Bogu dziękczynienie: za Kościół, papieża, misjonarzy, za to że Bóg rozmawia z nami, za dobre Serce Pana Jezusa i za Matkę Bożą. Na każdy dzień mamy opracowane specjalne teksty wprowadzające do liturgii, modlitwę powszechną i słowo do rodziców oraz kazania i to w dwóch wariantach na każdy dzień.

Rocznica pierwszej Komunii świętej
W części czwartej mamy prośby rodziców i dzieci o odprawienie Mszy świętej w rocznicę pierwszej Komunii świętej, teksty modlitwy powszechnej, komentarze na procesję z darami, dziękczynienie i uwielbienie po przyjęciu Komunii świętej. Każdy z tych tekstów jest w 6 różnych wariantach do wyboru. Oprócz tego mamy jeszcze kazania na rok A, B i C i to w dwóch wariantach.
 

Nowe Towar niedostępny 9788366231092 30,00
CENA DETALICZNA35,00 zł
NASZA
CENA
30,00

DOSTĘPNOŚĆ:

Brak

Dostawa już od 9,99 zł
Obrazki srebrne i ikony Wszystkie
Recenzje czytelników
Średnia ocen: Brak ocen
5 gwiazdek
4 gwiazdki
3 gwiazdki
2 gwiazdki
1 gwiazdka

Dodaj swoją recenzję

Mam konto

Nie mam konta

 

Skorzystaj z konta

Zaloguj się
Recenzje czytelników

CI, KTÓRZY WYBRALI TEN PRODUKT, KUPILI TAKŻE:

ks. Jacek Zjawin

KSIĄŻKA

29,90 zł

9,00 zł

ks. Jan Twardowski

KSIĄŻKA

35,90 zł

29,90 zł

(red.) ks. prof. Jan Szpet i Danuta Jackowiak

KSIĄŻKA

16,00 zł

13,60 zł

Joanna Krzyżanek

KSIĄŻKA

25,00 zł

5,00 zł
KONTAKT Z NAMI

tel. 61 659 37 55 - Zamówienia - sklep internetowy

tel. 61 659 37 79 - Pakiety startowe

tel. 61 852 48 35 - Księgarnia Świętego Wojciecha
Plac Wolności 1

tel. 61 659 37 10 - Wydawnictwo

e-mail sklep@swietywojciech.pl

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję