WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Droga do nieba. Katolicki modlitewnik i śpiewnik

praca zbiorowa

Liczba stron:
1231
Oprawa:
twarda
ISBN:
978-83-7342-099-1
Rok wydania:
2017
Wydanie:
wyd.61 (3 z nutami)
Wydawnictwo:
Wydawnictwo i Drukarnia Świętego Krzyża
Rodzaj:
KSIĄŻKA
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE
Wydawnictwo Świętego Krzyża w Opolu zrealizowało w ostatnich latach ambitny i godny zauważenia projekt edytorski. Obejmuje on nowe (gruntownie przeredagowane) wydanie bardzo popularnego na Śląsku katolickiego modlitewnika i śpiewnika Droga do nieba w trzech podstawowych wersjach (z zapisem nutowym, bez nut, z dużym drukiem) oraz trzytomowego akompaniamentu organowego do wszystkich zawartych w Drodze do nieba śpiewów. Za redakcję całości odpowiedzialna była Międzydiecezjalna Komisja ds. Liturgii, Duszpasterstwa Liturgicznego i Muzyki Kościelnej Diecezji Gliwickiej i Opolskiej. Wydany pod koniec 2009 r. ostatni (trzeci) tom Chorału "Droga do nieba" zakończył z powodzeniem cały ten projekt. W ten sposób powstało kompleksowe i spójne dzieło o nieocenionych walorach duszpasterskich, liturgicznych i kulturowych. 

Bardzo bogata część modlitewna nowej Drogi do nieba zawiera krótki katechizm, teksty liturgii godzin, liturgii sakramentów, pogrzebu chrześcijanina, teksty litanii i modlitw do nabożeństw roku kościelnego i ku czci świętych oraz wiele modlitw związanych z różnymi okolicznościami życia chrześcijańskiego. Jej atutem jest nie tylko bogactwo modlitw i nabożeństw, ale również szczególne dowartościowanie pobożności liturgicznej. Obok obszernego wyboru tekstów obrzędów sakramentów znaleźć można w nowej Drodze do nieba także katechetyczne wprowadzenia do mistagogii sakramentalnej. 

W części śpiewnikowej zamieszczono ponad 1000 śpiewów, reprezentujących zarówno tradycyjny nurt polskiej pieśni kościelnej, jak i nową, posoborową twórczość muzyczno-liturgiczną. Droga do nieba jest aktualnie najbogatszym pod względem repertuarowym śpiewnikiem liturgicznym w Polsce. Ważną nowością jest zapis muzyczny wszystkich śpiewów (w wersji nutowej), co powinno ułatwić poszerzenie repertuaru śpiewów wspólnoty kościelnej i podniesienie poziomu wykonawczego śpiewu liturgicznego. W trosce o większą uniwersalność śpiewnika i jednolitość praktyki śpiewaczej przyjęto wersje tekstowe i melodyczne śpiewów ze Śpiewnika liturgicznego, rekomendowanego przez Konferencję Episkopatu Polski jako śpiewnik ogólnopolski. Bardzo praktycznym rozwiązaniem jest zachowanie jednakowej we wszystkich trzech wersjach książeczki numeracji nie tylko śpiewów, ale i modlitw. 

Cennym dopełnieniem dla modlitewnika i śpiewnika jest trzytomowy Chorał "Droga do nieba", zawierający akompaniament organowy do śpiewów z książeczki Droga do nieba. Przy powstaniu Chorału pracował zespół cenionych muzyków kościelnych diecezji gliwickiej i opolskiej. Przyświecała im intencja stworzenia poprawnych, i zasadniczo prostych opracowań harmonicznych, które nie wymagają wysokich kwalifikacji wykonawczych od organisty. Zadbano o wygodne do śpiewu i przystępne dla organisty tonacje, a także o przyjazne dla użytkownika rozmieszczenie nut i tekstów (bez konieczności przewracania kartek). Poszczególne tomy Chorału zawierają następujące działy śpiewów: tom I - uświęcenie dnia. Msza św.; tom II - rok kościelny; tom III - sakramenty święte, kult Osób Boskich, kult Bożej Rodzicielki Maryi i świętych Pańskich, śpiewy okolicznościowe, śmierć i pogrzeb chrześcijanina.
Nowe Towar niedostępny 9788373420991 38,76
CENA DETALICZNA47,90 zł
NASZA
CENA
38,76

DOSTĘPNOŚĆ:

Brak

Dostawa już od 9,99 zł
Obrazki srebrne i ikony Wszystkie
Recenzje czytelników
Średnia ocen: Brak ocen
5 gwiazdek
4 gwiazdki
3 gwiazdki
2 gwiazdki
1 gwiazdka

Dodaj swoją recenzję

Mam konto

Nie mam konta

 

Skorzystaj z konta

Zaloguj się
Recenzje czytelników
KONTAKT Z NAMI

tel. 61 659 37 55 - Zamówienia - sklep internetowy

tel. 61 659 37 79 - Pakiety startowe

tel. 61 852 48 35 - Księgarnia Świętego Wojciecha
Plac Wolności 1

tel. 61 659 37 10 - Wydawnictwo

e-mail sklep@swietywojciech.pl

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję