WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Oddech duszy. Modlitwy Jana Pawła II

Liczba stron:
374
Wymiary:
95 x 150 mm
Oprawa:
twarda
ISBN:
978-83-7516-265-3
Rok wydania:
2010
Wydanie:
Pierwsze
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Świętego Wojciecha
Rodzaj:
KSIĄŻKA
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE

Modlitwy autorstwa Jana Pawła II, które mogą towarzyszyć różnym chwilom naszej codzienności (zaczynać i kończyć nasz dzień, poprzedzać posiłek, pracę, wypoczynek), praktykom sakramentalnym (modlitwy przed przyjęciem Najświętszego Sakramentu, po komunii, przed spowiedzią), wspomagać nasze orędownictwo za innymi ludźmi. Zbiór ten uwzględnia również bieg roku liturgicznego i jego różnorodność - stąd modlitwy przeznaczone na poszczególne okresy roku liturgicznego i ważniejsze święta kościelne. Obok nich znajdziemy tradycyjne nabożeństwa, wzbogacone o rozważania Jana Pawła II.

42
Nowe Towar niedostępny 9788375162653 5,00
CENA DETALICZNA10,00 zł
NASZA
CENA
5,00

DOSTĘPNOŚĆ:

Brak

Dostawa już od 9,99 zł
Obrazki srebrne i ikony Wszystkie
Recenzje czytelników
Średnia ocen: 4
5 gwiazdek
0
4 gwiazdki
1
3 gwiazdki
0
2 gwiazdki
0
1 gwiazdka
0

Dodaj swoją recenzję

Mam konto

Nie mam konta

 

Skorzystaj z konta

Zaloguj się

Recenzje kupujących

Granice.pl

Opinia z dnia: 15.03.11r

W codziennym dążeniu do wieczności człowiek napotyka wiele przeszkód, boryka się z trudnościami, pokonuje przeciwności oraz walczy z pokusami. Na tej niełatwej drodze ziemskiego pielgrzymowania potrzebuje oderwania się od zgiełku codzienności, wyciszenia, zamyślenia i rozmowy z Bogiem. Modlitewnik „Oddech duszy. Modlitwy Jana Pawła II” jest przeznaczony dla wszystkich, bowiem każdy znajdzie w nim coś dla siebie. Ta niewielka książeczka pełna jest treści, mających na celu dotarcie do najgłębszych pokładów ludzkiego serca. Nie da się zaprzeczyć, że w najtrudniejszych chwilach ziemskiego życia człowiek zwraca się do Boga w relacji osobistej. Ojciec Święty podkreśla konieczność modlitwy szczerej, codziennej i systematycznej, dzięki której łatwiej jest sprostać życiowym wyzwaniom. W „Oddechu duszy” znalazły się modlitwy na każdą okazję, do zastosowania w różnych miejscach i okolicznościach. Dotyczą one zarówno życia, jak i śmierci. Modlący się ma możliwość objąć nimi ludzi różnych grup i stanów, młodych i starych, osoby świeckie i konsekrowane, zdrowych i chorych, żywych i umarłych, każdego człowieka z osobna, ale i całe narody. Jan Paweł II pamięta o całym Kościele. Jego modlitwy dotyczą nie tylko chrześcijan, ale wszystkich wyznawców religii abrahamowych. Ponieważ „każda chwila ludzkiego czasu pozostaje pod znakiem odkupienia Chrystusa”, wierzący dziękuje Bogu i oddaje Mu cześć poprzez świętowanie uroczystości kościelnych. Modlitewnik zawiera modlitwy związane z poszczególnymi okresami roku liturgicznego Kolejny rozdział poświęcony jest życiu sakramentalnemu. Na pierwszym planie omówiona została Eucharystia, stanowiąca centrum życia chrześcijańskiego. Dokładną treść następujących po sobie części Mszy Świętej wzbogacono o modlitwy bezpośrednio związane z przyjęciem Ciała Chrystusa w Komunii Świętej. Być chrześcijaninem oznacza być uczniem Bożego Syna zawsze i wszędzie. Dotyczy to nie tylko radości zmartwychwstania, ale także bólu męki i niesienia krzyża. „Oddech duszy” zbliża czytelnika do Chrystusa cierpiącego. Czyni to poprzez rozważanie poszczególnych stacji Drogi Krzyżowej oraz jednoczenie się z Matką Bolesną w Gorzkich Żalach. W modlitewniku zamieszczono również wiele innych, płynących z głębi serca słów, będących przejawem wiary, nadziei, miłości i pobożności. Wśród nich znalazły się: Nowenna do Ducha Świętego, Koronka do Miłosierdzia Bożego, Litania Loretańska, Różaniec oraz Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny. Całość uzupełniają tradycyjne pieśni religijne, podzielone na okresy liturgiczne, a także "mały katechizm", przypominający podstawowe prawdy życia chrześcijańskiego. Niech modlitwy Sługi Bożego Jana Pawła II zbliżą nas do Jezusa Chrystusa. Niech staną się naszym przewodnikiem w drodze do Niego. Niech pomogą wytrwać przy Nim na zawsze.

Recenzja była przydatna

Katarzyna

Opinia z dnia: 09.04.17r

Ładne wydanie, książeczka dobrze się używa. Kilka ciekawych, unikatowych modlitw (np.wielkopostna, za wszystkich ludzi) oraz przydatne rozważania różańcowe, inne niż te, które znajdowałam dotychczas. Ale poza tym - pieśni, opisy Drogi krzyżowej i Gorzkich żali - powtarzają się z innymi książeczkami. Generalnie publikacja mogłaby być o połowę cieńsza.

Recenzja była przydatna

Recenzje czytelników

CI, KTÓRZY WYBRALI TEN PRODUKT, KUPILI TAKŻE:

Philippe Rouillard

KSIĄŻKA

5,00 zł

3,00 zł

s. Urszula Kłusek SAC

KSIĄŻKA
5,00 zł

Stefan Szary CR

KSIĄŻKA

5,00 zł

1,00 zł

ks. Benedykt Glinkowski

KSIĄŻKA
1,00 zł
KONTAKT Z NAMI

tel. 61 659 37 55 - Zamówienia - sklep internetowy

tel. 61 659 37 79 - Pakiety startowe

tel. 61 852 48 35 - Księgarnia Świętego Wojciecha
Plac Wolności 1

tel. 61 659 37 10 - Wydawnictwo

e-mail sklep@swietywojciech.pl

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję