WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Jak radzić sobie z przemocą.

Jonathan During

Liczba stron:
140
Wymiary:
125 x 190
Oprawa:
miękka
ISBN:
978-83-7516-098-7
Wydanie:
Pierwsze
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Święty Wojciech
Rodzaj:
KSIĄŻKA
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE

Jak zachować się w obliczu różnych odmian przemocy? Jak wygląda konfrontacja z przemocą dla człowieka, który wyznaje wiarę chrześcijańską? Czy chrześcijanin ma także prawo do obrony z użyciem siły?

Książka ta pragnie poprowadzić Czytelnika ku optymistycznemu spojrzeniu na życie i na to, co nam się w nim przydarza. Pragnie zachęcić go do tego, by wyzbył się nieśmiałości i lęku, by stawiał czoło zdarzeniom i spotkaniom, które często są pełne przemocy i które zazwyczaj zdarza nam się omijać szerokim łukiem z obawy przed tym, że okażemy się zbyt słabi lub sobie nie poradzimy.

Zwraca uwagę na tradycję sztuk walki i obrony wywodzących się z Japonii - aikido - traktowanego jako dążenie do wyboru jak najodpowiedniejszego zachowania, niezależnie od danej sytuacji życiowej.

Nowe Towar niedostępny 9788375160987 5,00
NASZA
CENA
5,00

DOSTĘPNOŚĆ:

Brak

Dostawa już od 2,99 zł
Recenzje czytelników
Średnia ocen: Brak ocen
5 gwiazdek
0
4 gwiazdki
0
3 gwiazdki
0
2 gwiazdki
0
1 gwiazdka
0

Dodaj swoją recenzję

Mam konto

Nie mam konta

 

Skorzystaj z konta

Zaloguj się

Recenzje kupujących

Tania

Opinia z dnia: 12.05.14r

Codziennie wszyscy spotykamy się z przemocą. Jesteśmy jej świadkami, doświadczamy jej lub zadajemy cierpienie. Nie tylko fizyczne, ale również duchowe, które boli najbardziej. Raz wykrzyczanych słów nie można cofnąć, a niektóre zapadają w serce i powracają przeszywającym echem każdego dnia. Istnieje pokusa odpowiadania złem, wdania się w bójkę, ale przecież Jezus uczy, żeby „miłować swoich nieprzyjaciół”. Jak radzić sobie z przemocą. Sztuka samoobrony za pomocą Kazania na górzeKsiążka zawiera praktyczne wskazówki życia bazujące na Kazaniu na Górze wygłoszonym przez Jezusa. Najpierw wraz z autorem zastanawiamy się czym jest przemoc, by później móc odpowiedzieć na pytanie jak zapobiegać jej powstawaniu, a gdy już do niej dochodzi – jak poprawnie zareagować i nie dopuścić do powtórzenia się tak przykrych sytuacji w przyszłości. Autor podpowiada w jaki sposób nie dać się powalić przez przeciwnika i skąd brać siłę do codziennych zmagań z własnymi słabościami. Jonathan Düring od 1996 r. trenuje aikido. Jak sam przyznaje w swojej książce, wbrew powszechnie przyjętej opinii „większość z tak zwanych sztuk walki budo nie odrzuca ani też nie gloryfikuje przemocy lecz - stosując niezwykle surowy kodeks zachowań – porusza i zagłębia tę tematykę”. Posługując się licznymi przykładami zaczerpniętymi z doświadczenia aikidoki, wyjaśnia zachowania ludzi na co dzień, bo (cytując słowa mnicha zawarte w książce) „Aikido jest, moim zdaniem, sztuką walki najbliższą Ewangelii”. Nie jest to książka fabularna, przy której zrelaksujesz się i odpoczniesz. Głębokie przemyślenia autora przemówią do każdego, kto spotyka się z niesprawiedliwością i - jako człowiek wierzący lub chcący żyć w spokoju sumienia - chciałby skutecznie odeprzeć atak lub unikać powstania przemocy. Dużą zaletą jest przejrzysty układ rozdziałów i jasny, zrozumiały język popularnonaukowy. Dlatego też polecam poradnik dojrzałym czytelnikom, wrażliwym na głębokie, duchowe poruszenia. Z pewnością każdemu z was publikacja ta pomoże lepiej zrozumieć Chrystusowe Kazanie na Górze i wprowadzać lepsze rozwiązania sytuacji konfliktowych w swoim życiu. O. Jonathan Düring mieszka w Niemczech. Jest Benedyktynem, doktorem teologii, pracuje z młodzieżą a także zajmuje się publicystyką.

Recenzja była przydatna

Recenzje czytelników
 • KONTAKT Z NAMI

  tel. 61 659 37 55 - Zamówienia - sklep internetowy

  tel. 61 659 37 79 - Pakiety startowe

  tel. 61 852 48 35 - Księgarnia Świętego Wojciecha
  Plac Wolności 1

  tel. 61 659 37 10 - Wydawnictwo

  e-mail sklep@swietywojciech.pl

  Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję