WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Modlitwy w trudnych chwilach do św. Antoniego

11 stycznia 2021

  Święty Antoni, nazwany również Antonim z Padwy lub Antonim Padewskim, tak naprawdę nazywał się Fernando Martins de Bulhões. Był on portugalskim teologiem, franciszkaninem, świętym Kościoła Katolickiego oraz prezbiterem. Uznaje się go za patrona zakonów franciszkanów i antoninek, zagubionych ludzi i rzeczy, podróżnych, ubogich, górników oraz małżeństw i narzeczonych.

 
Jak powinna wyglądać modlitwa do świętego Antoniego? Jedna z najpopularniejszych modlitw za jego wstawiennictwem brzmi następująco:
 
„Święty Antoni, wielki nasz Patronie, prosimy cię pokornie, abyś z wysokości swej chwały wejrzał na nas i przyszedł nam z pomocą. Ty pomagasz wszystkim, którzy wzywają twego pośrednictwa i proszą o opiekę. Nie odrzucaj i naszych ufnych próśb, ale wspomagaj nas w naszych troskach i kłopotach. Twoi czciciele znają twe skuteczne wstawiennictwo w odnalezieniu rzeczy zgubionych, ochronie przed złodziejami, opiece nad podróżującymi, niesieniu ulgi w cierpieniu chorym, biednym i zakłopotanym. Z ufnością błagamy, spraw, abyśmy dzięki twej opiece mieli zawsze silną wiarę, pracowali nad poprawą życia i pomnożeniem łaski uświęcającej. Polecaj nas Najświętszej Maryi, Matce Bożej, której zawdzięczasz szczególną pomoc w pracy dla zbawienia ludzi. Ty wiesz, jak słabi i nędzni jesteśmy, wiesz najlepiej, jakie zło zewsząd nas otacza i jak bardzo potrzebujemy twej pomocy. Prosimy cię, święty Antoni, abyś nas wspomagał w życiu i kierował ku dobremu Bogu. Wspieraj wszystkich, którzy zwracają się do ciebie w swych potrzebach i troskach. Niech wszyscy odczuwają twoją opiekę i doznają twej pomocy, wielbiąc Boga Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen”.
 
Szereg wartościowych modlitw do świętego Antoniego, w tym modlitwę w trudnych chwilach, znaleźć można w modlitewnikach oferowanych przez naszą katolicką księgarnię internetową Święty Wojciech. Godnym polecenia wydawnictwem tego typu jest „Święty do zadań specjalnych. Codzienny modlitewnik do św. Antoniego Padewskiego”. Dzięki zawartych w nim modlitwach do św. Antoniego, skorzystać można z pomocy tego orędownika nawet w najtrudniejszych sprawach. Znaleźć można tutaj zarówno różnego rodzaju modlitwy, takie jak na przykład modlitwa do św. Antoniego o znalezienie pracy czy modlitwa do św. Antoniego o znalezienie męża, a także wezwania i litanie podzielone według dni tygodnia.
 
Aby dowiedzieć się nieco więcej na temat św. Antoniego — patrona spraw beznadziejnych, warto sięgnąć po jedną z dostępnych w naszym asortymencie biografii. Przykładem takiego wydawnictwa jest „Cuda świętego Antoniego. Świadectwa i modlitwy” Elżbiety Polak. Książka zawiera ponad 40 współczesnych, autentycznych świadectw o cudach i łaskach uzyskanych za wstawiennictwem św. Antoniego Padewskiego. Napisane zostały one przez osoby różnych stanów, zawodów i w różnym wieku. Znaleźć można tutaj także wiele modlitw do św. Antoniego od spraw beznadziejnych, które ułatwią zwracanie się do Boga za jego pośrednictwem w różnych okolicznościach życia. Na uwagę zasługują również zawarty w książce życiorys oraz wybrane kazania wspomnianego świętego.
 
Innym źródłem informacji na temat św. Antoniego jest Biblia, a dokładnie Pismo Święte Nowego Testamentu.
 
 
 
KONTAKT Z NAMI

tel. 61 659 37 55 - Zamówienia - sklep internetowy

tel. 61 659 37 79 - Pakiety startowe

tel. 61 852 48 35 - Księgarnia Świętego Wojciecha
Plac Wolności 1

tel. 61 659 37 10 - Wydawnictwo

e-mail sklep@swietywojciech.pl

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję