„Jezu Ty się tym zajmij” to barwie ilustrowana
książka, która odkrywa tajemnice niezwykłego życia
ks. Dolindo Ruotolo. To właśnie niemu Jezus Chrystus powierzył tytułową modlitwę. Znana jest ona na całym świecie i często nazywa się ją „najkrótszą modlitwą świata.” Jaka jest istota modlitwy
„Jezu Ty się tym zajmij” Dolindo? Wbrew pozorom, nie chodzi tutaj o to, aby przerzucić nasze problemy na Chrystusa. Zamiast tego, należy mu zaufać i całkowicie zawierzyć. Zawierzenie to musi być prawdziwe i jedynie.
Dolindo Ruotolo podkreśla, że nie należy modlić się w danej sprawie do Boga oraz innych świętych jednocześnie. Modlitwa ta wymaga od nas pełnego zaufania do Jezusa Chrystusa i wiary w to, że będzie on w stanie znaleźć najlepsze rozwiązanie naszych problemów. Nie powinno się tu jednak oczekiwać, że tuż po jej odmówieniu problem rozwiąże się samoistnie. Zamiast tego, będziemy w stanie wejść w szczerą i prawdziwą relację z Bogiem.
H2: Kim jest ks. Dolindo Ruotolo
Wiemy już, na czym polega modlitwa „Jezu, Ty się tym zajmij.” A kim jest jej autor —
ks. Dolindo Ruotolo? Urodził się on 6 października 1882 roku w Neapolu. Był piątym z jedenaściorga dzieci inżyniera i matematyka oraz potomkini neapolitańskiej artystokracji. W młodości
Dolindo Ruotolo cierpiał na skutek problemów ze zdrowiem. Jego rodzice borykali się natomiast z kłopotami finansowymi. Po separacji rodziców, razem ze swoim bratem Elio, trafił do Szkoły Apostolskiej Księży Misjonarzy, a 3 lata później został przyjęty do nowicjatu. W 1901 roku złożył śluby zakonne. 4 lata później mianowano go profesorem Szkoły Apostolskiej, gdzie zajmował się nauczaniem śpiewu gregoriańskiego. Przez pewien czas Ruotolo pracował W Molfetcie i Tarencie, gdzie odpowiadał za reformę seminarium.
W latach 1907 — 1937
ks. Dolindo Ruotolo był podejrzewany o herezję i kilkukrotnie stawiany przed Świętym Oficjum. Poddano go wówczas badaniom psychiatrycznym i czasowo zawieszono w obowiązkach. Powrócił do nich w 1937 roku. W 1960 przeżył wylew, na skutek czego lewa strona jego ciała zostałą sparaliżowana. Ruotolo zmarł 10 lat później. Jego grób znajduje się w kościele św. Józefa dei Vecchi w Neapolu.
Dolindo Ruotolo miał dar rozeznawania. Wręczał ludziom obrazki świętych, tak zwane „immaginette” i wysyłał pocztówki pod różne adresy, które podpisywał 1 — 2 zdaniami stanowiącymi swoiste przesłanie duchowe. Ruotolo miał ten sam dar czytania ludzkich dusz jak Ojciec Pio.
Dolindo Ruotolo pozostawił po sobie liczne
książki — 33 tomy komentarzy biblijnych, dzieła ascetyczne, mistyczne i teologiczne, listy oraz zapiski autobiograficzne. W naszej katolickiej księgarni internetowej Święty Wojciech znaleźć można szereg dzieł jego autorstwa oraz pozycji przybliżającej jego historię.