Droga ku wolności

Ocena:
0% of 100
Więcej informacji
Rok wydania2024
ISBN978-83-8065-419-8
WydawcaWydawnictwo Święty Wojciech

Obecna cena jest najniższą z ostatnich 30 dni

Nasza cena
Cena promocyjna 8,50 zł Regular Price 10,00 zł
  • Bezpieczne płatności
  • 14 dni na zwrot
  • Dostawa już od 9.99 PLN

Arcybiskup Antoni Baraniak był człowiekiem niezłomnym, dobrym, a przy tym skromnym. Jako sekretarz Prymasa Tysiąclecia trzymał się na uboczu i w pokorze wykonywał swoje obowiązki. W chwili próby zaś wykazał się nieprzeciętną odwagą i nie pozwolił sobą zachwiać – choć władze komunistyczne różnymi drastycznymi metodami usiłowały zmusić go do złożenia fałszywych zeznań i oczernienia kardynała Stefana Wyszyńskiego, nie ugiął się. Arcybiskup Antoni Baraniak wiernie służył Bogu oraz ludziom. I konsekwentnie zmieniał świat na lepsze.

 

Dlaczego warto kupić tę książkę?

* krótka publikacja, która przybliża najważniejsze fakty z życia arcybiskupa Antoniego Baraniaka, którego historia przez wiele lat pozostawała zapomniana;

* zawiera ciekawe zdjęcia niezłomnego arcybiskupa;

* pamiątka na ogłoszony Rok Arcybiskupa Baraniaka (2024)

 

 

Wybrane fragmenty

To był naprawdę Wielki i Dobry Człowiek. Skromny, cichy, dyskretny, dobry – tymi cechami określają go ci, którzy go znali; mówią tak zarówno kardynałowie, biskupi i księża, jak i jego ministranci, czy dzieci, które od niego dostawały cukierki i dobre rady, mówią tak także ich rodzice, którym po cichu i w tajemnicy przed innymi pomagał finansowo.

*

Arcybiskup nie bał się także potępiać zła w różnych jego postaciach. Stanowczo sprzeciwiał się komunizmowi jako totalitarnemu systemowi, ale nigdy nie atakował kogoś personalnie. Był człowiekiem cienia, bo jako sekretarz wielkich Prymasów – kardynałów Augusta Hlonda i Stefana Wyszyńskiego pozostawał nieznany i niewidoczny. Dopiero teraz, po latach odkrywamy jego wielkie zasługi i znaczenie.

 

O autorce

Jolanta Hajdasz – dziennikarka radiowa i telewizyjna. Jest doktorem nauk humanistycznych w zakresie nauki o polityce. Pracowała między innymi jako korespondent RWE, korespondent Faktów TVN z Poznania, a także w Radio Merkury (oddział Polskiego Radia w Poznaniu) i Telewizji Polskiej. Autorka książek. Wyreżyserowała również kilka filmów dokumentalnych, m.in. o arcybiskupie Antonim Baraniaku.

Dodaj opinię

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodać opinie.

Jak oceniasz ten produkt?
COPYRIGHT © 2022 ŚWIĘTY WOJCIECH DOM MEDIALNY SP. Z O. O.. Realizacja sklepu