Przewodnik Katolicki nr 03/2024 wydanie w formie PDF

Ocena:
0% of 100
Więcej informacji
Ilość stron64
Rok wydania2024
WydawcaWydawnictwo Święty Wojciech

Obecna cena jest najniższą z ostatnich 30 dni

Nasza cena
Cena promocyjna 7,00 zł Regular Price 10,00 zł
  • Bezpieczne płatności
  • 14 dni na zwrot
  • Dostawa już od 9.99 PLN

„Przewodnik Katolicki” 3/21.01.2024

 

Co dalej z Funduszem Kościelnym

Gdy kilka tygodni temu nowy rząd zapowiedział prace nad likwidacją Funduszu Kościelnego, powróciły pytania o to, jak teraz działa ten mechanizm, co warto w nim zmienić i jak poprawić transparentność finansowania Kościoła katolickiego i innych związków wyznaniowych.

 

Gdzie są watykańskie pieniądze

Finanse Stolicy Apostolskiej od zawsze były przedmiotem zainteresowania. Przede wszystkim dlatego, że niełatwo zrozumieć, jak działają. Wieloletnia reforma ekonomiczna nie jest jeszcze zakończona, ale dobra wiadomość jest taka, że jest lepiej, niż sądzono.

 

Głuchy telefon Kościoła

Głosy krytyki papieża, nawet najsłuszniejsze, nie mogą przekraczać pewnej granicy. Jedność nie musi oznaczać jednomyślności, ale musi oznaczać przyjęcie. Na tym polega prymat biskupa Rzymu.

 

Kredyt prawie zero procent

„Mieszkanie na start” to jak dotąd najbardziej skonkretyzowana z obietnic programowych nowej władzy. Program będzie jeszcze hojniejszy niż „Bezpieczny kredyt 2 procent”. W tym roku ma objąć nawet 50 tys. osób. Prawdopodobnie doprowadzi też do kolejnych wzrostów cen mieszkań.

 

Biskupom się nie kłaniał

Urodzony 150 lat temu Wincenty Witos był politykiem o silnym poczuciu ponadklasowego patriotyzmu, który w działaniu na rzecz swojej warstwy społecznej widział dobro całego społeczeństwa i państwa.

 

Cała Polska boi się rodzić

Jedną z przyczyn zarówno niskiej dzietności, jak i faktu, że już prawie połowa porodów w Polsce odbywa się przez cięcie cesarskie, jest dość powszechny w naszym społeczeństwie lęk przed porodem. Skąd się bierze?

Dodaj opinię

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodać opinie.

Jak oceniasz ten produkt?
COPYRIGHT © 2022 ŚWIĘTY WOJCIECH DOM MEDIALNY SP. Z O. O.. Realizacja sklepu