Przewodnik Katolicki nr 04/2024

Ocena:
0% of 100
Więcej informacji
Rok wydania2024
WydawcaWydawnictwo Święty Wojciech

Obecna cena jest najniższą z ostatnich 30 dni

Nasza cena
10,00 zł
Produkt aktualnie niedostępny.
Zostaw swój email, powiadomimy Cię jak produkt będzie dostępny.
  • Bezpieczne płatności
  • 14 dni na zwrot
  • Dostawa już od 9.99 PLN

„Przewodnik Katolicki” 4/28.01.2024
wydanie z Modlitewnikiem

 

Więcej dostałem, niż dałem

Radykalizm życia zakonnego nie jest czymś zupełnie odklejonym od tego, czego doświadczają ludzie żyjąc w świecie. Ma inny charakter – rozmowa z Dominikiem Dubielem SJ o radości płynącej z życia radami ewangelicznymi.

 

Życie na cenzurowanym

Życie konsekrowane w zakonach i zgromadzeniach zakonnych już z założenia jest niezwykle wartościowe i piękne. Jednak podobnie jak każda inna forma życia grzesznego człowieka, ma swoje trudności oraz narażone jest na nadużycia.

 

Stęsknieni za Światłem

W sklepach z artykułami religijnymi można kupić świece ołtarzowe, paschały, chrzcielne, komunijne, gromnice, roratki… Płonące świece kojarzą się dziś często z miłym nastrojem – a przecież niosą też inną symbolikę, która ludziom nadal jest potrzebna.

 

Węzeł gordyjski

Obecna sytuacja w naszym kraju obciążona jest całą plątaniną błędów, trudno więc dziwić się rozbieżnościom opinii wśród uznanych autorytetów prawniczych. Rozsupłanie stworzonego węzła gordyjskiego nie jest proste, a z pewnych spraw dobrego wyjścia nie ma.

 

Przyjaciel potrzebny od zaraz

Czy pamiętasz swoich przyjaciół z dzieciństwa? Czy utrzymujesz z nimi kontakt? Kim są twoi aktualni przyjaciele? Aby zbudować znaczącą więź, potrzebne są zarówno luźne rozmowy i wspólne wyjścia, jak i głębokie dyskusje, a także bycie na bieżąco z życiem drugiej osoby.

 

Szkoda tematu

Filmowy ksiądz Brzóska sam zdobywa rosyjski garnizon, a postrzelony z kilku metrów w pierś, wstaje i idzie dalej. Twórca filmu Powstaniec 1863 uznał, że aby sylwetka katolickiego księdza, wyznającego oldskulowe zasady trafiła do młodej widowni, trzeba zeń zrobić skrzyżowanie Rambo z Wiedźminem.

 

Dodaj opinię

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodać opinie.

Jak oceniasz ten produkt?
COPYRIGHT © 2022 ŚWIĘTY WOJCIECH DOM MEDIALNY SP. Z O. O.. Realizacja sklepu