Przewodnik Katolicki nr 15/2024 wydanie w formie PDF

Ocena:
0% of 100
Więcej informacji
Ilość stron64
Rok wydania2024
WydawcaWydawnictwo Świętego Wojciecha

Obecna cena jest najniższą z ostatnich 30 dni

Nasza cena
Cena promocyjna 7,00 zł Regular Price 10,00 zł
  • Bezpieczne płatności
  • 14 dni na zwrot
  • Dostawa już od 9.99 PLN

Przewodnik Katolicki 15/2024 w formie PDF
na niedzielę 14.04.2024
 

Pokolorowana Biblia i stół zamieniony w ołtarz

Biblia nie powstała po to, by stać na półce pomiędzy książkami, lecz by żyć naszą codziennością. Słowa w niej zawarte nie są do adorowania, lecz po to, by się nimi karmić i nimi żyć.

 

To nie jest bajka

Zaprzyjaźniając dziecko z Biblią, warto ją nie tylko czytać, ale i spróbować przeżyć. Dostosowując przekaz do możliwości młodego odbiorcy, nie należy go infantylizować. Nastolatek może pewne teksty biblijne podważać, ale to stwarza pole do głębszych poszukiwań.

 

Ochrzczone państwo

Od kilku lat mamy w Polsce nowe święto państwowe. Co prawda nie jest dniem wolnym od pracy, ale mówi o czymś istotnym. W dodatku w jego nazwie jest mowa o bardzo ważnym sakramencie.

 

Głód za murem, my na karuzeli

Śmierć polskiego wolontariusza z World Central Kitchen to więcej niż śmierć bohatera. To również śmierć nadziei na przetrwanie dla setek tysięcy ludzi w Strefie Gazy.

 

Zielony Ład do korekty

Polska chciałaby zmian zarówno w samym Zielonym Ładzie, jak i naszym Krajowym Planie Odbudowy. Kryzys energetyczny zmienił perspektywę na tyle, że obecnie wyśrubowane cele klimatyczne traktowane są jako niepotrzebny radykalizm, a nie wyraz słusznych ambicji.

 

Ślady cierpienia naszych przodków

Nie zawsze trzeba doświadczyć ekstremalnie trudnych wydarzeń na własnej skórze, aby realnie mierzyć się z ich konsekwencjami we własnym życiu. Czasem całe społeczeństwa mogą zmagać się ze skutkami odległych doświadczeń.

Dodaj opinię

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodać opinie.

Jak oceniasz ten produkt?
COPYRIGHT © 2022 ŚWIĘTY WOJCIECH DOM MEDIALNY SP. Z O. O.. Realizacja sklepu