Przewodnik Katolicki nr 05/2024 wydanie w formie PDF

Ocena:
0% of 100
Więcej informacji
Ilość stron64
Rok wydania2024
WydawcaWydawnictwo Święty Wojciech

Obecna cena jest najniższą z ostatnich 30 dni

Nasza cena
Cena promocyjna 7,00 zł Regular Price 10,00 zł
  • Bezpieczne płatności
  • 14 dni na zwrot
  • Dostawa już od 9.99 PLN

„Przewodnik Katolicki” 5/4.02.2024  

Co dalej z lekcjami religii?

Czy tego chcemy, czy nie, rozmowa o katechezie w szkole powraca. Wiele wskazuje na to, że tym razem nie pozostanie czysto teoretyczna, ale pociągnąć może za sobą konkretne zmiany. Można to potraktować jako zagrożenie dla obecnego status quo. Można również przyjąć to jako szansę na prawdziwą odnowę.

 

Namacalne dowody opieki

Skrzyżowane świece, jabłka, chleb, woda to tylko niektóre przedmioty błogosławione w Kościele w związku z kultem konkretnych świętych. Czy to zakamuflowana forma myślenia magicznego i tworzenia amuletów?

 

Miłość to najskuteczniejsze narzędzie komunikacji

Komunikację w Nowym Testamencie cechuje to, że docenia się w niej drugą osobę. Widzimy to na przykładzie Jezusa i apostołów. Traktują oni człowieka nie jak obiekt, „target”, na który próbują wpływać, lecz osobę, podmiot, partnera, który jest niezwykle ważny w spotkaniu – rozmowa z biblistą ks. prof. Marcinem Kowalskim.

 

Czas na zakaz surogacji

Papież kolejny raz upomniał się u społeczności międzynarodowej o wprowadzenie globalnego zakazu surogacji, czyli macierzyństwa zastępczego. Franciszkowi wtórują dorosłe dzieci urodzone w ten sposób i specjaliści nazywający surogację wprost handlem ludźmi.

 

Szorstka przyjaźń

Nie ma już śladu po pełnych wyrazów miłości relacjach polsko-ukraińskich, które w pierwszym roku wojny okazywali zarówno zwykli obywatele, jak i czołowi politycy. Wizyta Donalda Tuska w Kijowie odbyła się w znacznie bardziej stonowanej atmosferze.

Dodaj opinię

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodać opinie.

Jak oceniasz ten produkt?
COPYRIGHT © 2022 ŚWIĘTY WOJCIECH DOM MEDIALNY SP. Z O. O.. Realizacja sklepu