Przewodnik Katolicki nr 09/2024 wydanie w formie PDF

Ocena:
0% of 100
Więcej informacji
Ilość stron64
Rok wydania2024
WydawcaWydawnictwo Święty Wojciech

Obecna cena jest najniższą z ostatnich 30 dni

Nasza cena
Cena promocyjna 7,00 zł Regular Price 10,00 zł
  • Bezpieczne płatności
  • 14 dni na zwrot
  • Dostawa już od 9.99 PLN

„Przewodnik Katolicki” 9/3.03.2024

 

Pojednanie coraz trudniejsze

Budujemy zasieki, by nikt myślący inaczej nie wdarł się do naszego bastionu prawdy. Mamy własnych sędziów i własne media. Jak w takiej sytuacji doprowadzić do pojednania?

 

Jeden za wszystkich

Przebaczenie i pojednanie ocalają godność człowieka. Aby ten proces był skuteczny, muszą być spełnione określone warunki: zwłaszcza, kiedy przepraszamy albo wybaczamy w imieniu wspólnoty.

 

Afryka nie jest przyszłością Kościoła – to teraźniejszość

Nie tylko demografia, ale i coraz wyraźniej słyszalny głos afrykańskich duchownych czy też liczba kształconych w Rzymie kapłanów wskazują, że ten czas w Kościele należy do Afryki.

 

Gra wokół CPK

Ogromne koszty inwestycji przestały robić już wrażenie, a obie strony debaty o Centralnym Porcie Komunikacyjnym musiały wreszcie zacząć mierzyć się na konkretne argumenty.

 

Lepiej już było

Znaleźliśmy się w sytuacji realnego ryzyka, w której nie chodzi już o to, kto zyska więcej, ale kto straci mniej – tak brzmi motto zakończonej niedawno 60. Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa.

 

Toksyczne aspekty „kultury czystości”

Zasady etyki seksualnej obecne w różnych religiach czy wyznaniach to nie to samo, co opresyjna purity culture. Decydujące pod względem psychologicznym jest jednak to, w jaki sposób się te zasady głosi i jakiej argumentacji się używa.

 

Dwadzieścia lat Facebooka

Zaprojektowany przez Marka Zuckerberga serwis: TheFaceBook zadebiutował w sieci 4 lutego 2004 r. Dzisiaj Facebook to wielka wymiana informacyjno-handlowa, tylko że jedna strona układu rzadko jest tego świadoma.

Dodaj opinię

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodać opinie.

Jak oceniasz ten produkt?
COPYRIGHT © 2022 ŚWIĘTY WOJCIECH DOM MEDIALNY SP. Z O. O.. Realizacja sklepu