Przewodnik Katolicki nr 10/2023 wydanie w formie PDF

Ocena:
0% of 100
Więcej informacji
Ilość stron64
Rok wydania2023
WydawcaWydawnictwo Świętego Wojciecha

Obecna cena jest najniższą z ostatnich 30 dni

Nasza cena
Cena promocyjna 6,00 zł Regular Price 9,00 zł
  • Bezpieczne płatności
  • 14 dni na zwrot
  • Dostawa już od 9.99 PLN

„Przewodnik Katolicki” 10/12.03.2023

 

Nie bądź włosienicą
Gdyby szukać przyczyn popularności chrześcijańskiego umartwiania ciała przez wieki, pierwszą wcale nie byłaby Ewangelia. To nie słowa i czyny Jezusa wprost nakładały na ludzi włosienice i kazały im biczować się do krwi. Źródło takich fizycznych umartwień tkwiło – czego często nie próbowano odróżniać – w greckiej filozofii platońskiej, w filozofii tego świata, w którym Ewangelia się zakorzeniała.

(Bez)sens wyrzekania się
Jako współcześni wierzący jesteśmy zawieszeni pomiędzy dwiema skrajnościami: z jednej strony jesteśmy spadkobiercami obciążającego nas dziedzictwa źle pojętej ascezy, a z drugiej żyjemy w kulturze konsumpcjonizmu, w której asceza wydaje się patologią. A asceza w głębokim sensie duchowym jest dotknięciem braku, jakim naznacza nas tęsknota za Bogiem. Post to uczenie się pragnienia, a nie uciekanie przed nim – rozmowa z dr. Jackiem Prusakiem SJ.

Papież czasów postkolonialnych
Franciszek mówi, że to, co obserwujemy dziś na świecie, to nie kolejna epokowa zmiana, ale zmiana epoki. I styl rządzenia, rozumienia przez niego papiestwa jest reakcją na tę zmianę – rozmowa z Michałem Kłosowskim, autorem książki Dekada Franciszka.

Pokój mój daję wam
Podczas Eucharystii dzielimy się pokojem otrzymanym od Pana. To znaczy, że mamy sprawiać między sobą jedność, zamiast podziałów i zamętu. Pokój nie polega na zniknięciu przeciwieństw i lęku. Pokój Pana jest raczej siłą, która pozwala pełnić swoje życiowe zadania, być świadkiem, ewangelizować i mierzyć się z wyzwaniami, ufając, że nie jesteśmy sami.

Na drogach wreszcie bezpieczniej
Od paru lat polskie państwo wreszcie zaczęło robić porządek z drogową samowolką. Efekty przyszły zadziwiająco szybko. Mimo wszystko na naszych drogach wciąż ginie ponad dwa razy więcej ludzi niż w Danii i Szwecji.

Od agresora trzeba się odgrodzić
Finowie przystąpili do budowy zapory wiodącej wzdłuż rosyjskiej granicy. Jest to konsekwencją agresji Moskwy na Ukrainę, zwrotu Finlandii ku NATO, ale też sprawą wyjątkowego położenia tego kraju, który spośród wszystkich państw Unii Europejskiej ma najdłuższą granicę z Rosją.

Dodaj opinię

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodać opinie.

Jak oceniasz ten produkt?
COPYRIGHT © 2022 ŚWIĘTY WOJCIECH DOM MEDIALNY SP. Z O. O.. Realizacja sklepu