Przewodnik Katolicki nr 10/2024 wydanie w formie PDF

Ocena:
0% of 100
Więcej informacji
Ilość stron64
Rok wydania2024
WydawcaWydawnictwo Święty Wojciech

Obecna cena jest najniższą z ostatnich 30 dni

Nasza cena
Cena promocyjna 7,00 zł Regular Price 10,00 zł
  • Bezpieczne płatności
  • 14 dni na zwrot
  • Dostawa już od 9.99 PLN

„Przewodnik Katolicki” 10/2024

na niedzielę 10 marca

 

Nie tylko nastolatkowie w sieci

„Nie lubię odwiedzać dziadka, bo mi cały czas pokazuje idiotyczne filmiki na TikToku. To jest żenujące” – mówi 10-letni Kuba. „Przyklejenie do smartfona” dotyczy nie tylko młodego pokolenia.

Wolność nie dla każdego?

Nie brakuje bardzo wysokiej rangi dokumentów, gwarantujących każdemu człowiekowi wolność sumienia oraz wolność religii, określanej też jako wolność wyznania. Jednak w praktyce raz po raz mamy do czynienia z próbami ich ograniczania. Nieraz bardzo wzniośle uzasadnianymi.

Skandal braterskiej zachęty

Chciałoby się powiedzieć, że trzy dni zmieniły Kościół w Polsce, ale byłoby to mocno na wyrost. Sprawa abp. Andrzeja Dzięgi z pewnością jednak postawiła nas przed ważnymi pytaniami, które mogą być początkiem zmiany dla całego Kościoła.

Nie wszystko jest czarno-białe

Psychiatra czy psychoterapeuta nie rozstrzyga, jaka ma być duchowość pacjenta, interesuje go raczej sposób jej przeżywania. On może być rozwojowy lub dysfunkcyjny – rozmowa z prof. Krzysztofem Krajewskim-Siudą o naturalnych aspektach nadnaturalnych przeżyć, wierze, która zaspokaja potrzeby, i zdrowych częściach choroby.

Nie-ludzka miłość

Jeśli więc uginamy się pod ciężarem zła doświadczanego od świata czy drugiego człowieka, popełnianego przez nas samych i raniącego innych, jeśli czujemy się bezradni wobec mocy grzechów i upadków – naszych własnych i cudzych – tylko tyle możemy zawsze zrobić: spojrzeć na krzyż, na Jezusa wywyższonego na nim z miłości.

Senior chce być w domu

Wiele osób starszych przebywających w domach opieki społecznej deklaruje, że przy odpowiednim wsparciu mogłoby mieszkać samodzielnie. Problem w tym, że nie ma im kto pomóc, bo brakuje chętnych do pracy w niskopłatnej opiece społecznej.

Nowa epoka

Nasza pozycja w NATO 25 lat po wstąpieniu do Sojuszu Północnoatlantyckiego wydaje się niewzruszona, co więcej, z roku na rok rośnie. Problem w tym, że rośnie wprost proporcjonalnie do wzrostu niestabilności na świecie.

Kryzys za Odrą

Spoglądając dziś na standard życia przeciętnego Niemca, nie sposób nie przyznać racji tym, którzy mówią, że dobrze już było. Podobne sygnały dochodzą z tamtejszych firm.

Wiemy więcej, robimy niewiele

W porównaniu do lat 80. i 90 XX wieku wiemy o HIV naprawdę dużo. A jednak nie robimy z tej wiedzy użytku. Wygląda to tak, jakbyśmy z etapu histerii i przerażenia przeszli do wypierania tego problemu.

Jaźń Auschwitz

Piękne rosną kwiaty w ogrodzie pani Hoess. Ogrodnik bez twarzy starannie nawozi ziemię szarym popiołem. Plusk wody w basenie, świergot ptaków, daleki odgłos lokomotywy. Tak wygląda banalność zła w filmie Strefa interesów.

Dodaj opinię

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodać opinie.

Jak oceniasz ten produkt?
COPYRIGHT © 2022 ŚWIĘTY WOJCIECH DOM MEDIALNY SP. Z O. O.. Realizacja sklepu