Przewodnik Katolicki nr 11/2024

Ocena:
0% of 100
Więcej informacji
Rok wydania2024
WydawcaWydawnictwo Święty Wojciech

Obecna cena jest najniższą z ostatnich 30 dni

Nasza cena
10,00 zł
Produkt aktualnie niedostępny.
Zostaw swój email, powiadomimy Cię jak produkt będzie dostępny.
  • Bezpieczne płatności
  • 14 dni na zwrot
  • Dostawa już od 9.99 PLN

„Przewodnik Katolicki” 11/17.03.2024

 

Silna, samodzielna i błogosławiona

W Auschwitz pracowała w warunkach skrajnych. Mimo to nie stwierdziła ani jednego przypadku śmierci wśród matek i noworodków – rozmowa z ks. prof. Waldemarem Glińskim o Stanisławie Leszczyńskiej, której diecezjalny etap procesu beatyfikacyjnego właśnie się zakończył.

 

Nowy przewodniczący, nowa KEP

Konferencja Episkopatu to instytucja stosunkowo młoda. Od tego, co wydarza się teraz, zależy nie tyle przyszłość Kościoła w Polsce, co model i styl działania samej KEP w przyszłości.

 

Duchowość po męsku

Rycerska duchowość mężczyzny to ciągła gotowość do wewnętrznej walki z samym sobą, by być bardziej dla innych. To nie przebieranie się w rycerza, lecz naprawianie relacji i przybliżanie królestwa Bożego. 

 

Ostro w dół

Gospodarstwa rolne potrzebują wsparcia tu i teraz, jednak plan dla polskiego i europejskiego rolnictwa nie powinien ograniczyć się do zalania problemów strumieniem gotówki.

 

Chcemy pomagać, ale słabiej

Dwa lata po rozpoczęciu przez Rosję pełnoskalowej wojny na Ukrainie Polacy są coraz mniej skłonni do pomocy Ukraińcom, którzy z powodu wojny schronili się w Polsce. Jednocześnie – podobnie jak wielu Europejczyków – uważają, że samej Ukrainie należy się pomoc.

 

Wsparcie psychiki, gdy cierpi ciało

– Tyle badań naukowych pokazuje zależność między zdrowiem fizycznym i psychicznym, że trudno jest się z tym kłócić. Związek ten ignorujemy jako pacjenci, ignorują go lekarze, ale przede wszystkim ignoruje go cały system – rozmowa z psychoterapeutką Martą Nowak-Kulpą.

 

Dodaj opinię

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodać opinie.

Jak oceniasz ten produkt?
COPYRIGHT © 2022 ŚWIĘTY WOJCIECH DOM MEDIALNY SP. Z O. O.. Realizacja sklepu