Przewodnik Katolicki nr 12/2023 wydanie w formie PDF

Ocena:
0% of 100
Więcej informacji
Ilość stron64
Rok wydania2023
WydawcaWydawnictwo Świętego Wojciecha

Obecna cena jest najniższą z ostatnich 30 dni

Nasza cena
Cena promocyjna 6,00 zł Regular Price 10,00 zł
  • Bezpieczne płatności
  • 14 dni na zwrot
  • Dostawa już od 9.99 PLN

„Przewodnik Katolicki” 12/26.03.2023
Wydanie z Modlitewnikiem

 

Młode kobiety nie chcą żyć jak ich matki i babki
Nasze mamy i babcie akceptowały wysokie wymagania we wszystkich rolach, młode kobiety mają dziś odwagę się przyznać do tego, że im trudno – rozmowa z prof. Mirosławą Grabowską.

Trudny powrót
Polski system emerytalny „karze” matki za przerwy w zatrudnieniu zdecydowanie niższym świadczeniem – i ta „kara” jest jedną z najwyższych wśród państw Zachodu. Matki bywają także dyskryminowane na rynku pracy. Chociaż w Polsce dużo mówi się o znaczeniu rodziny i wartości macierzyństwa, nasz system ekonomiczno-społeczny okazuje się wyjątkowo nieprzyjazny dla matek.

Krzyż, jedyna nasza nadzieja
Nawet w bardzo niesprzyjających dla chrześcijańskiej wiary warunkach istnieje w bardzo wielu ludziach potrzeba obecności krzyża w przestrzeni publicznej i nie da się jej zniszczyć nawet długotrwałą indoktrynacją. Można dociekać, jaka motywacja stoi za tą potrzebą.

Prorok, wyznawca, męczennik
Ksiądz Franciszek Blachnicki nie zmarł śmiercią naturalną, jak przez lata sądzono, ale został zamordowany. Podczas gdy IPN stara się ustalić zleceniodawców, sprawców i ich motywy, Kościół ma nadzieję, że to odkrycie przyspieszy jego beatyfikację.

Czy Franciszek zniesie celibat?
Słowa papieża Franciszka wywołują emocje. Dotyczy to nie tylko oficjalnych wypowiedzi, ale również wywiadów, udzielanych mediom całego świata. Nazwanie przez niego celibatu „tymczasowym prawem” może budzić niepokój. Stwierdzenie to jednak nie jest zapowiedzią wielkich zmian.

Wciąż głupi po szkodzie
Upadłość banku Silicon Valley Bank z USA doprowadziła do spadku kursów akcji na całym świecie. Miliard dolarów stracili nawet emeryci ze Szwecji. Pojawiła się też obawa, czy nie czeka nas powtórka z 2008 r. Na szczęście taka kumulacja nieszczęść raczej nam nie grozi.

Skradziona narracja
Choroba afektywna dwubiegunowa dotyka około dwóch procent Polaków. Szacuje się, że nawet 29 proc. pacjentów z ChAD popełnia samobójstwo. U osób z nieleczonym zaburzeniem ryzyko popełnienia samobójstwa jest sześć razy większe niż u osób przyjmujących leki stabilizujące nastrój.

Z zadyszką
Banał goni banał. Ale w jakim tempie! Siedem nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej dla Wszystko wszędzie naraz jest rekordowym wynikiem w dziejach filmu. Film to multikolorowa rozrywka, która coś nam mówi o współczesnym społeczeństwie. Ma być szybko, dużo i niezbyt skomplikowanie, a na wszystkie pytania poprosimy o jasne, czytelne odpowiedzi.

Modlitewnik „5 minut z Bogiem”
Został przygotowany po to, aby Bóg w naszym życiu miał swoje pięć minut. Od tych kilku chwil zależy dobre przeżycie całego dnia – choć „wyrwanie” z niego nawet kilku minut bywa trudne. Pomocą w codziennej modlitwie może być Ewangelia czytana danego dnia na Mszy św. oraz kilka elementów modlitwy brewiarzowej, które zamieszczone są w modlitewniku.

Dodaj opinię

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodać opinie.

Jak oceniasz ten produkt?
COPYRIGHT © 2022 ŚWIĘTY WOJCIECH DOM MEDIALNY SP. Z O. O.. Realizacja sklepu