Przewodnik Katolicki nr 13/2024 wydanie w formie PDF

Ocena:
0% of 100
Więcej informacji
Ilość stron64
Rok wydania2024
WydawcaWydawnictwo Święty Wojciech

Obecna cena jest najniższą z ostatnich 30 dni

Nasza cena
Cena promocyjna 7,00 zł Regular Price 10,00 zł
  • Bezpieczne płatności
  • 14 dni na zwrot
  • Dostawa już od 9.99 PLN

„Przewodnik Katolicki” 13/31.03.2024

wydanie z modlitewnikiem

 

Wolni, bo wyswobodził nas Chrystus

Wolność chrześcijańska opiera się na dwóch podstawowych filarach: na łasce Pana Jezusa oraz na prawdzie, którą Chrystus nam objawia i którą jest On sam. Ta wolność jest darem Boga. Jest ona owocem śmierci i zmartwychwstania Jezusa.

 

Instrukcja osiągania wewnętrznego pokoju

W pierwszym czytaniu Wigilii Paschalnej słyszeliśmy, że po sześciu dniach stworzenia Bóg odpoczął i pobłogosławił ten dzień, ustanawiając szabat. To zaś oznacza, że nie należy pytać, czy mamy odpoczywać, ale jak to robić.

 

Niemożliwy pusty grób

Pusty grób jest niemożliwy – to wie każdy człowiek. Ciało nie zniknie nagle z grobu bez czyjejś pomocy. Śmierć ciała jest na zawsze i najbardziej nawet zaawansowana medycyna nie jest w stanie jej cofnąć. Nic więc dziwnego, że wokół pustego grobu Jezusa mnożyły się różne teorie.

 

Radość jako skutek uboczny

– Jeżeli człowiek w chrześcijaństwie nie doszedł do odkrycia, że jest ono radością wynikającą ze zmartwychwstania i z faktu, że Chrystus zwyciężył grzech, to należy mu pilnie ogłosić Ewangelię – rozmowa z ks. Grzegorzem Strzelczykiem.

 

Zaufaj Bogu i odpuść

– Ufać to znaczy robić swoje, ale już nie przejmować się tym, co z tego będzie. I czy w ogóle będzie. To siać, ale nie dłubać co chwilę w ziemi, żeby sprawdzić, czy coś rośnie. Siać i zostawić owoce Najlepszemu Scenarzyście Świata – rozmowa z Moniką Górską.

 

Jak prowadzić dziennik duchowy?

W pracy nad sobą potrzebujemy narzędzi. Jednym z nich jest dziennik duchowy, którego regularne pisanie może wprowadzić harmonię w naszym wewnętrznym świecie. To zapis naszych duchowych doświadczeń i natchnień, relacja z podróży w poszukiwaniu woli Bożej.

 

Odnajdywanie sensu w codzienności

Bywają w naszym życiu okresy gwałtownych zmian, np. dojrzewanie, rozpoczęcie nowej pracy, małżeństwo. Jednak tak naprawdę doznajemy ciągłej psychicznej przemiany, która jest trudno zauważalna. Jak osiągać satysfakcję z pozornie stabilnego i nudnego życia?

 

Sznur się urwał, zacząłem nowe życie

Osoby, które przeżyły próbę samobójczą, mówią czasami, że otrzymały nowe życie i pakiet nowych szans. Wciąż jednak potrzebują pomocy i wsparcia, gdyż nadal znajdują się w grupie ryzyka zachowań autoagresywnych.

 

Dajmy przyrodzie przestrzeń

– Ten rok był rokiem wybitnie szybkiej wiosny fenologicznej, czyli tej, która rozpoczęła się wraz z rozpoczęciem wegetacji roślin. Bardzo szybko wróciły w tym roku bociany, podobnie jak żurawie. Natura postępuje zgodnie z rytmem zmieniającego się klimatu i budzi się wcześniej niż kilka dekad temu – rozmowa z Piotrem Klubem.

 

Modlitewnik „5 minut z Bogiem” 

Został przygotowany po to, aby Bóg w naszym życiu miał swoje pięć minut. Od tych kilku chwil zależy dobre przeżycie całego dnia – choć „wyrwanie” z niego nawet kilku minut bywa trudne. Pomocą w codziennej modlitwie może być Ewangelia czytana danego dnia na Mszy św. oraz kilka elementów modlitwy brewiarzowej, które zamieszczone są w modlitewniku.

Dodaj opinię

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodać opinie.

Jak oceniasz ten produkt?
COPYRIGHT © 2022 ŚWIĘTY WOJCIECH DOM MEDIALNY SP. Z O. O.. Realizacja sklepu