Przewodnik Katolicki nr 15/2023 wydanie w formie PDF

Ocena:
0% of 100
Więcej informacji
Ilość stron64
Rok wydania2023
WydawcaWydawnictwo Świętego Wojciecha

Obecna cena jest najniższą z ostatnich 30 dni

Nasza cena
Cena promocyjna 6,00 zł Regular Price 9,00 zł
  • Bezpieczne płatności
  • 14 dni na zwrot
  • Dostawa już od 9.99 PLN

„Przewodnik Katolicki” 15/16.04.2023

 

Miłość ze względu na brak
Dopóki miłosierdzie jest pojęciem abstrakcyjnym, dopóty wydaje się terminem jasnym i niewymagającym definicji. Kiedy jednak próbujemy odnieść je do sytuacji konkretnej, lecz bolesnej, wówczas natrafiamy na trudności.

Czyń dobro, nie zmarnuj żadnego dnia
Dzięki nim nie marnuje się po kilka ton jedzenia w miesiącu, a kilkaset osób ma co jeść. Lodówki społeczne łódzkiego stowarzyszenia „Chleba Naszego” działają już w prawie dwudziestu lokalizacjach.

Nas wciąż dziwnie gorszy dobroć Boga
Różnica między Jezusem a nami jest taka: kiedy my widzimy człowieka, który dopuszcza się zła, stawiamy pytanie: „Jak go ukarać?”. A Jezus pyta: „Jak go ocalić?” – abp Grzegorz Ryś w rozmowie z Małgorzatą Bilską.

Dlaczego Polacy nie strajkują
Trzy dekady po obaleniu komunizmu polskie społeczeństwo zmieniło się w grupę indywidualistów, którzy chcą dbać o siebie samemu. Polscy pracownicy nie są zorganizowaną grupą, tylko zbiorem pojedynczych podmiotów rynku pracy.

Powstanie Polaków
Trudno o historię tak czystą i szlachetną, tak moralnie jednoznaczną, jak powstanie w warszawskim getcie, które wybuchło 80 lat temu. Takim ono w swej istocie było – zrywem dokonanym w imię ocalenia ludzkiej godności.

Zbudowani z nadziei
Mieszkańcami Domu Nadziei są osoby w trudnych sytuacjach życiowych, większość z nich to osoby w kryzysie bezdomności. Każdy na początek dostaje ogromny kredyt zaufania, nikt nie jest ani uprzywilejowany, ani traktowany gorzej.

Dodaj opinię

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodać opinie.

Jak oceniasz ten produkt?
COPYRIGHT © 2022 ŚWIĘTY WOJCIECH DOM MEDIALNY SP. Z O. O.. Realizacja sklepu