Przewodnik Katolicki nr 16/2023 wydanie w formie PDF

Ocena:
0% of 100
Więcej informacji
Ilość stron64
Rok wydania2023
WydawcaWydawnictwo Świętego Wojciecha

Obecna cena jest najniższą z ostatnich 30 dni

Nasza cena
Cena promocyjna 6,00 zł Regular Price 9,00 zł
  • Bezpieczne płatności
  • 14 dni na zwrot
  • Dostawa już od 9.99 PLN

„Przewodnik Katolicki” 16/23.04.2023

 

Bóg egzaminator, policjant czy Ojciec?
Czasem rodzice przerzucają na dziecko własne lęki. Jeśli rodzic bał się spowiedzi, miał przykre doświadczenia, był nią straszony, to nieświadomie lub świadomie nastawia dziecko w podobny sposób. Jeśli chodzi o trudności, jakie wynikają ze strony księży, to jest to przede wszystkim kłopot z komunikacją. Do dziecka trzeba mówić językiem, które jest dla niego w pełni zrozumiały  – rozmowa z o. Piotrem Jordanem Śliwińskim OFMCap, spowiednikiem i kierownikiem duchowym.

Jak pomóc dziecku w przygotowaniach
Badanie własnego sumienia nie jest za trudne dla dzieci. Wiek dziecięctwa to najlepszy czas, by nauczyć dzieci wsłuchiwania się w ten Boży głos w nas, a nie tylko uczyć wyliczanki grzechów. Jak to zrobić? Najlepiej gdyby ktoś z dorosłych – rodzice, dziadkowie – robił z dzieckiem wieczorny rachunek sumienia. Może na początku raz w tygodniu. A później dojść do codziennego rachunku, w czasie wieczornej modlitwy. Zacząć od najprostszych pytań: Co dobrego dziś otrzymałeś od Pana Boga? Co dobrego zrobiłeś dziś dla innych? Kogo dziś zasmuciłeś swoim zachowaniem? Co takiego zrobiłeś? Na początku tyle wystarczy.

Nowy fragment w Biblii
Cały świat obiegła wiadomość o ukrytym pod innym tekstem najstarszym tłumaczeniem Ewangelii, a dokładniej, fragmentem tłumaczenia 12. rozdziału Ewangelii wg św. Mateusza. Odnalezione tłumaczenie nie zmienia treści samej Ewangelii, ale pomaga zrozumieć teksty, które mamy i lepiej poznać historię ich powstawania.

Oczekiwania wobec Boga?
Powszechnym sposobem komunikowania Bogu naszych uświadomionych potrzeb jest modlitwa, zwłaszcza ta przyjmująca postać próśb. Za jej wzór można uznać modlitwę „Ojcze nasz”, w której zawarte są najbardziej podstawowe oczekiwania człowieka wobec Boga. Okazuje się jednak, że w praktyce relacji człowieka z Bogiem sprawa oczekiwań bywa o wiele bardziej skomplikowana.

Zalani zbożem
Producenci rolni z Polski są wściekli na rząd, że ten dopuścił do zalania polskiego rynku zbożem z Ukrainy. Władza przekonuje, że odpowiedzialnych jest zaledwie kilkanaście firm, które upłynniły w naszym kraju tańszy surowiec ze Wschodu, zamiast go wyeksportować w inne rejony świata.

Inkluzja zamiast iluzji
Ciągle mocno zakorzeniony jest stereotyp, że autyzm mają tylko mali chłopcy, których cechują zdolności matematyczne, a ich głównym zainteresowaniem są pociągi. Autyzm dotyczy wszystkich kategorii wiekowych i obydwu płci. I każda osoba w spektrum autyzmu jest inna – rozmowa z Wiktorią Szalaty i Grażyną Rosłaniec o życiu dorosłych z autyzmem.

Dodaj opinię

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodać opinie.

Jak oceniasz ten produkt?
COPYRIGHT © 2022 ŚWIĘTY WOJCIECH DOM MEDIALNY SP. Z O. O.. Realizacja sklepu