Przewodnik Katolicki nr 16/2024 wydanie w formie PDF

Ocena:
0% of 100
Więcej informacji
Ilość stron64
Rok wydania2024
WydawcaWydawnictwo Świętego Wojciecha

Obecna cena jest najniższą z ostatnich 30 dni

Nasza cena
Cena promocyjna 7,00 zł Regular Price 10,00 zł
  • Bezpieczne płatności
  • 14 dni na zwrot
  • Dostawa już od 9.99 PLN

„Przewodnik Katolicki” 16/21.04.2024

 

O człowieku bez zmian

Prace nad dokumentem Dignitas infinita trwały w Dykasterii Nauki Wiary pięć lat. Nie jest to jednak dokument przełomowy. Jego celem jest synteza nauczania Kościoła na temat godności człowieka, z podkreśleniem tych elementów, które stały się szczególnie ważne w czasie pontyfikatu papieża Franciszka.

 

Powołania nie tylko dla księży

W ostatnich latach wokół tematu powołań w Kościele w Polsce można zauważyć co najmniej zaniepokojenie. Nie bez powodu łączone są seminaria duchowne. Czy jednak to, co się dzieje, nie jest sygnałem, aby na kwestię powołań popatrzeć pod innym kątem?

 

Modlitwa wstawiennicza to więcej niż słowa

Bóg chce uczynić cię swoim współpracownikiem. Chce widzieć twoją żarliwą miłość nie tylko w długich litaniach i adoracjach, ale w czynach. Jak wiele jesteś w stanie poświęcić, by odmienić los osoby, za którą się modlisz?

 

Fałszywe założenia

Sejm zdecydował, że wszystkie cztery projekty ustaw zmniejszających ochronę życia poczętego będą dalej procedowane w parlamencie. W tym samym czasie Parlament Europejski uznał „prawo do aborcji” podstawowym prawem człowieka.

 

Pokolenie „weź mnie zostaw”

Z jednej strony „starzy” zawsze narzekali na „młodych”, z drugiej – alarmująco wielu dorosłych pracujących z młodzieżą mówi o epidemii zaburzeń w relacjach społecznych. U części młodych osób kompetencje społeczne są na bardzo niskim poziomie, a relacje z innymi – zaburzone.

 

Nie będę bezradna

W tym filmie czujemy cenę ryzyka. Tytułowa bohaterka Przysięgi Ireny to Irena Gut-Opdyke, zmarła 20 lat temu w Kalifornii Sprawiedliwa wśród Narodów Świata. Uratowała grupę młodych Żydów od egzekucji, a potem pomagała im się ukrywać, prowadząc grę, której nie wymyśliłby Hitchcock.

Dodaj opinię

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodać opinie.

Jak oceniasz ten produkt?
COPYRIGHT © 2022 ŚWIĘTY WOJCIECH DOM MEDIALNY SP. Z O. O.. Realizacja sklepu