Przewodnik Katolicki nr 17/2023 wydanie w formie PDF

Ocena:
0% of 100
Więcej informacji
Ilość stron64
Rok wydania2023
WydawcaWydawnictwo Świętego Wojciecha

Obecna cena jest najniższą z ostatnich 30 dni

Nasza cena
Cena promocyjna 6,00 zł Regular Price 10,00 zł
  • Bezpieczne płatności
  • 14 dni na zwrot
  • Dostawa już od 9.99 PLN

„Przewodnik Katolicki” 17/30.04.2023
Wydanie z Modlitewnikiem

 

Wysłanniczka do zadań specjalnych
Matka Boża wydaje się mieć upodobanie do miejsc, w których są najsłabsi, najbardziej potrzebujący, ale też prości i otwarci na Jej głos. Tylko w XX w. pojawiły się doniesienia o 386 objawieniach maryjnych, z czego zaledwie osiem doczekało się zatwierdzenia jako pewne. Na podstawie jakich kryteriów dokonywana jest weryfikacja?

Objawienia? Obserwować!
Stworzenie Obserwatorium do spraw objawień i zjawisk mistycznych związanych z postacią Najświętszej Maryi Panny wydaje się bardzo dobrym krokiem. Nie po to, żeby hamować charyzmaty czy ograniczać rozwój duchowości – ale po to, by dać nam pewność, że w pobożnym zaufaniu nie zostaniemy zwiedzeni przez ludzi chorych lub oszustów.

Czego nie wiemy o Maryi
– Wymieniając rzeczy, które nie są powszechnie znane, powiedziałbym również o grobie Maryi. Mówi się, że chrześcijaństwo jest religią pustego grobu, a ja bym dodał: dwóch pustych grobów, ponieważ miejsce pochówku Matki Bożej również jest puste, choć czczone od początku – rozmowa z Grzegorzem Górnym, współautorem książki Maryja. Biografia. Najbardziej wpływowa kobieta w dziejach.

Niech usłyszą Jego głos
Popularne niegdyś sformułowanie „budzenie powołań” dziś, także w Polsce, wydaje się nieadekwatne, a nawet wypaczające istotę rzeczy. Czy faktycznie o to chodzi w prowadzonym przez Kościół duszpasterstwie powołań? Czyim ono jest zadaniem?

Atom nie musi być duży
Małe reaktory jądrowe mają być uzupełnieniem systemu i pomóc nam bezproblemowo przejść proces zamykania pierwszych elektrowni węglowych. Budowa pierwszego reaktora może się rozpocząć już w 2026 r., a prąd z niego zacznie płynąć ledwie trzy lata później.

Święto wyklęte
Najpoważniejszym powodem, dla którego władze Polski ludowej zabraniały świętowania dnia 3 maja, był jego patriotyczno-religijny charakter. Dzień ten pozostawał w sprzeczności z oficjalną polityką historyczną władz PRL-u, bowiem nie mieścił się w zakresie twierdzenia, że to Polska „ludowa” jest sumą tysiącletnich dziejów naszego kraju.

Tatą nikt się nie rodzi
– Wraz ze zmianami w urlopach rodzicielskich powinna zostać podjęta inicjatywa dotycząca wspierania ojców, by mogli zdobywać wiedzę na temat rozwoju dziecka i podnosić kompetencje wychowawcze. W przeciwnym razie wygląda to jak wysyłanie żołnierzy na stracenie. Niestety wielu ojców tak się czuje – rozmowa z dr. Kamilem Janowiczem

Modlitewnik „5 minut z Bogiem”
Został przygotowany po to, aby Bóg w naszym życiu miał swoje pięć minut. Od tych kilku chwil zależy dobre przeżycie całego dnia – choć „wyrwanie” z niego nawet kilku minut bywa trudne. Pomocą w codziennej modlitwie może być Ewangelia czytana danego dnia na Mszy św. oraz kilka elementów modlitwy brewiarzowej, które zamieszczone są w modlitewniku.

Dodaj opinię

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodać opinie.

Jak oceniasz ten produkt?
COPYRIGHT © 2022 ŚWIĘTY WOJCIECH DOM MEDIALNY SP. Z O. O.. Realizacja sklepu