Przewodnik Katolicki nr 18/2023 wydanie w formie PDF

Ocena:
0% of 100
Więcej informacji
Ilość stron64
Rok wydania2023
WydawcaWydawnictwo Świętego Wojciecha

Obecna cena jest najniższą z ostatnich 30 dni

Nasza cena
Cena promocyjna 6,00 zł Regular Price 9,00 zł
  • Bezpieczne płatności
  • 14 dni na zwrot
  • Dostawa już od 9.99 PLN

„Przewodnik Katolicki” 18/7.05.2023


Ksiądz idealny nie istnieje
Nie da się modelowego księdza uformować i wypuścić w świat – nawet jednego, a co dopiero mówić o całym pokoleniu. Syntezy synodalne pozwalają namalować obraz księdza nie idealnego, ale takiego, z którym chce się budować Kościół.

Cztery bliskości
W przemówieniu, które papież Franciszek wygłosił w ubiegłym roku, otwierając międzynarodowe sympozjum o kapłaństwie, zaproponował refleksję nad czterema filarami życia kapłańskiego, które nazwał „czterema bliskościami”. ­ Miejsce każdego kapłana jest pośród ludzi, w relacji bliskości z ludem – stwierdza stanowczo papież.

W sukience dla Maryi?
Za propozycją nie tylko przywdziewania na siebie konkretnego ubioru, ale również za rezygnacją z innego, stoi przekonanie, iż strój może mieć wymowę religijną. A nawet stanowić wyraz czci lub znak rozpoznawczy wiary.

Profilowe w koloratce
Po tym, jak polski episkopat opublikował dokument o występowaniu między innymi duchownych w mediach, niektóre zakony zaktualizowały swoje wewnętrzne zasady. Cenzura, powrót inkwizycji – zawrzało w sieci.

Łapiąc się za portfel
Do koszyków wpada mniej towarów, czasem są też gorszej jakości niż przed kryzysem. Dobrze zarabiający potrafią dokonywać takich korekt bez uszczerbku na jakości życia. Dla uboższych zmiany w wydatkach mogą bezpośrednio odbić się na dobrostanie.

Poród nasz powszedni
– To samodzielny zawód, położna ma ogrom kompetencji. Nie wszyscy wiedzą, że może ona prowadzić ciążę fizjologiczną (prawidłowo przebiegającą), choć przyjęło się, że robi to tylko ginekolog. Oczywiście jeżeli ciąża jest powikłana jakimiś chorobami, prowadzi ją lekarz – rozmowa z Darią Gralik.

Dodaj opinię

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodać opinie.

Jak oceniasz ten produkt?
COPYRIGHT © 2022 ŚWIĘTY WOJCIECH DOM MEDIALNY SP. Z O. O.. Realizacja sklepu