Przewodnik Katolicki nr 19/2023 wydanie w formie PDF

Ocena:
0% of 100
Więcej informacji
Ilość stron64
Rok wydania2023
WydawcaWydawnictwo Święty Wojciech

Obecna cena jest najniższą z ostatnich 30 dni

Nasza cena
Cena promocyjna 6,00 zł Regular Price 9,00 zł
  • Bezpieczne płatności
  • 14 dni na zwrot
  • Dostawa już od 9.99 PLN

„Przewodnik Katolicki” 19/14.05.2023

 

Rachunek sumienia z polityki

Spotkanie Kościoła i polityki zawsze budzi emocje. Gdzie kończy się wspólna troska o dobro człowieka i konstruktywna współpraca, a zaczyna koniunkturalizm i wzajemne wykorzystanie dla osiągania własnych celów? Przed zbliżającymi się wyborami biskupi próbują znaleźć na to pytanie odpowiedź – a ona staje się przyczynkiem do rachunku sumienia dla nas wszystkich.

 

Społeczeństwo nieufności

– Największą nieufność do wartości demokracji mają tzw. młodzi dorośli (18–30 lat). To rodzi pytania o przyszłość, która będzie w rękach tych młodych, oraz o jakość edukacji i wychowania w domu – rozmowa z dr. Konradem Ciesiołkiewiczem, współautorem i redaktorem raportu „Twarze polskiej radykalizacji”.

 

Synod zmienia działanie Kościoła

Na najbliższym zgromadzeniu Synodu prawo głosu oprócz biskupów będą mieli też świeccy i osoby konsekrowane, a w tym 70-osobowym gronie zalecany jest parytet płci. To duża zmiana, niemniej nie można mówić o rewolucji ­ z tą mielibyśmy do czynienia, gdyby Synod przestał mieć charakter doradczy, a stał się miejscem i sposobem podejmowania decyzji w Kościele katolickim – a nic takiego nie nastąpiło.

 

Nie taki Zoomers straszny

Jeśli wierzyć nagłówkom medialnym, to wchodzące właśnie na rynek pracy pokolenie Z dokona tak daleko idących zmian, że za dekadę obudzimy się w zupełnie innej rzeczywistości. Podobne nadzieje/obawy wzbudzali jednak także ich poprzednicy.

 

Jak został królem

Koronacja Karola III obserwowana była, – za pośrednictwem kamer – przez prawie 300 milionów ludzi na całym świecie. Po raz pierwszy w historii tak olbrzymia ludzka masa mogła się zetknąć, i to na bieżąco, z całą skomplikowaną ceremonią, rodem ze średniowiecza, jak również z archaicznym zestawem symbolicznych słów, gestów oraz przedmiotów.

 

Sto pytań do?

W filmie Papież Franciszek: pytania i odpowiedzi papież nie odpowiada na pytania młodych. On motywuje, by wątpliwości przyjąć bez strachu. Ma odwagę „grać nie na swoim boisku”, spotkać się z tymi, którzy nie będą wygodnymi rozmówcami, skonfrontować swoje przekonania z przekonaniami innych.

Dodaj opinię

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodać opinie.

Jak oceniasz ten produkt?
COPYRIGHT © 2022 ŚWIĘTY WOJCIECH DOM MEDIALNY SP. Z O. O.. Realizacja sklepu