Przewodnik Katolicki nr 20/2023 wydanie w formie PDF

Ocena:
0% of 100
Więcej informacji
Ilość stron64
Rok wydania2023
WydawcaWydawnictwo Świętego Wojciecha

Obecna cena jest najniższą z ostatnich 30 dni

Nasza cena
Cena promocyjna 6,00 zł Regular Price 9,00 zł
  • Bezpieczne płatności
  • 14 dni na zwrot
  • Dostawa już od 9.99 PLN

„Przewodnik Katolicki” 22/21.05.2023

 

Nie chodzi o miejsce we wszechświecie
Dosłowność wniebowstąpienia może dziś stanowić problem. Skoro m.in. dzięki podróżom kosmicznym i umieszczanym na orbicie urządzeniom zdajemy sobie sprawę z ogromu przestrzeni wszechświata i faktu, że niebo wygląda zupełnie inaczej, niż sobie ludzie dawniej wyobrażali, to jaki sens ma spektakularne wznoszenie się Jezusa, aż zniknie za obłokiem?

Relacyjny kalejdoskop
Dojrzała kobieta, która urealniła obraz matki, dopuści, że nie we wszystkim była ona zaspokajająca i karmiąca, ale że były obszary, w których była niewystarczająca, i to nie jest nic złego, lecz coś bardzo ludzkiego – rozmowa z psychoterapeutką Magdaleną Sękowską o rozliczeniu się młodej kobiety ze swoją matką, żalach i oczekiwaniach w relacji i przeciwstawnych potrzebach matki i córki.

Nie zabijaj
Po śmieci 8-letniego Kamila z Częstochowy politycy rzucają w publiczną przestrzeń hasła o karze śmierci. Musimy mieć świadomość, że to jedynie element politycznej gry i budowania wizerunku na podsycaniu społecznych emocji. Do kary śmierci nie ma dzisiaj powrotu. I to bez słowa „niestety”.

Społeczeństwo dojrzałości
Z jednej strony mniej osób deklaruje dalsze wspieranie uchodźców, ale z drugiej – wzrósł odsetek Polaków popierających systemową pomoc dla nich, np. otrzymywanie wsparcia w postaci 500+ – rozmowa z dr. Radosławem Zyzikiem z Polskiego Instytutu Ekonomicznego współautorem raportu o obecnym stosunku do Ukraińców w Polsce.

Sztuka i pieniądz
Gdyby prześlizgnąć się po kartach historii sztuki, to rola i status ekonomiczny artysty zmieniały się przez wieki. Ostatnie dziesięciolecia to wysyp narzędzi, dzięki którym tworzyć i publikować swoje prace może niemal każdy. Twórca sztuki zazwyczaj żadnej pracy się nie boi, ale może mieć wiele obaw o swoje wynagrodzenie i przyszłość. Wyżyć i zarobić z tworzenia udaje się tylko nielicznym.

Dodaj opinię

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodać opinie.

Jak oceniasz ten produkt?
COPYRIGHT © 2022 ŚWIĘTY WOJCIECH DOM MEDIALNY SP. Z O. O.. Realizacja sklepu