Używamy cookies aby ułatwić korzystanie ze sklepu. Zgodnie z dyrektywą dotyczącą prywatności w sieci, musimy zapytać o Twoją zgodę na zapisywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.
Przewodnik Katolicki nr 20/2024
Rok wydania | 2024 |
---|---|
Wydawca | Wydawnictwo Świętego Wojciecha |
Obecna cena jest najniższą z ostatnich 30 dni
- Bezpieczne płatności
- 14 dni na zwrot
- Dostawa już od 9.99 PLN
„Przewodnik Katolicki” 20/19.05.2024
Jak gołębica
Duch Święty nigdy nie jest tym, czym wydaje się być, choć zjawiska towarzyszące Jego obecności przypominają nam te, które znamy. Opisywany jest we fragmentach Ewangelii poprzez podobieństwo do unoszącej się i zstępującej gołębicy, nie będąc jednak gołębicą.
Maryja jako Matka Kościoła
Święto Maryi Matki Kościoła obchodzimy zaraz po uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Przejawem i wymownym znakiem Maryjnego macierzyństwa jest Jej obecność w Wieczerniku w chwili, kiedy Pocieszyciel przychodzi.
Zdrowy Duch, zdrowy ruch
Mówienie o niebezpieczeństwach czy zagrożeniach, na które w szczególny sposób podatne są ruchy charyzmatyczne, nie ma na celu kwestionowania ich w całości. Nie oznacza też, że wszystkie ruchy czy wspólnoty charyzmatyczne są owymi zagrożeniami skażone.
Krytyka Kościoła – owocna, skuteczna, ale z ograniczeniami
W przestrzeni publicznej wciąż pojawiają się krytyczne materiały dotyczące Kościoła w Polsce. Jak funkcjonować ze świadomością, że jest się coraz gorzej postrzeganym?
Gruzja siedzi okrakiem
Już drugi miesiąc Tbilisi jest areną niepokojów i zamieszek. Obecny kryzys jest tylko znakiem długotrwałego i głębokiego podziału cywilizacyjnego, jaki Gruzja obecnie przeżywa. Państwo, które geograficznie położone jest na rubieży Europy i Azji, także pod względem politycznym balansuje na niebezpiecznej krawędzi dwóch globalnych bloków.
Obijanie starych kawalerów
W kulturze ludowej istniały grupy marginalizowane, które spirala przemocy dotykała szczególnie. Na dnie społeczności wiejskiej znajdowali się słabi, niemal bezbronni i marginalizowani – niezamężne i bezżenni.
Z nastolatkiem o aborcji
Od dyskusji o aborcji nie da się uciec. A już na pewno nie warto i nie wolno uciekać od niej wtedy, gdy z trudnym pytaniem przychodzą do nas dorastające dzieci. Tym, co pomoże nam rozmawiać, będą: wiedza, prawda, zainteresowanie, prawdziwe historie oraz szukanie tego, co nas łączy, a nie dzieli.