Przewodnik Katolicki nr 21/2023 wydanie w formie PDF

Ocena:
0% of 100
Więcej informacji
Ilość stron64
Rok wydania2023
WydawcaWydawnictwo Świętego Wojciecha

Obecna cena jest najniższą z ostatnich 30 dni

Nasza cena
Cena promocyjna 6,00 zł Regular Price 10,00 zł
  • Bezpieczne płatności
  • 14 dni na zwrot
  • Dostawa już od 9.99 PLN

„Przewodnik Katolicki” 21/28.05.2023
Wydanie z Modlitewnikiem

 

Siła Życia
Kościół na tyle jest sobą, na ile czerpie z Chrystusa i na ile Go komunikuje światu i samemu sobie. Tym zaś, który to umożliwia, głównie dzięki swojej mocy jednoczenia, jest Duch Święty. Najmocniej widać to chyba w scenie Jego zesłania, opisanej na początku Dziejów Apostolskich.

Talent? Każdy z nas go ma
– Nieustannie porównujemy się do innych, w wyniku czego szukamy w sobie tego, co nie działa. Większość z nas ma przekonanie, że to, co w nim zostało złożone, jest przeciętne. To, co zostało nam dane i jest naszym zasobem, traktujemy jako bezwartościowe. Natomiast cechy, które widzimy u kogoś innego, traktujemy jak niezwykłą wartość, tylko dlatego, że ten ktoś jest inaczej obdarowany niż my – rozmowa z Izabelą Antosiewicz.

Lęk nasz powszedni
Młodzi ludzie zmagają się z niską samooceną, bezradnością, samotnością. Ale samotni są także rodzice, którzy mierzą się z kryzysami swoich dzieci. Nikt ich nie nauczył, jak radzić sobie z problemami emocjonalnymi – i swoimi, i dziecka. Rozmowa z Bartłomiejem Taurogińskim, psychiatrą i psychoterapeutą dzieci i młodzieży.

Jedyny Kapłan, czyli Pośrednik
Czasami można usłyszeć, że wyświęceni kapłani są pośrednikami między Bogiem i ludźmi. A równocześnie Kościół głosi, że Jezus jest Jedynym Kapłanem i Pośrednikiem. Dlaczego nazywamy ten sposób Bożego Syna, który stał się człowiekiem dla naszego zbawienia? Co to w ogóle znaczy, że jest Kapłanem?

Coraz cieńszy szklany sufit
Ekonomiczno-społeczna sytuacja kobiet w Polsce się poprawia, są one siłą polskiej gospodarki, ale choć lepiej wykształcone od mężczyzn, ciągle muszą mierzyć się ze szklanym sufitem na rynku pracy. To wnioski, które płyną z badania Polskiego Instytutu Ekonomicznego.

Malujemy obrazy przykre jak zapach trupa
Nie ma w sztuce polskiej dobitniejszego rozrachunku z koszmarem wojny, nie ma obrazów, które by głębiej penetrowały niesione przez to pokolenie traumy niż obrazy Andrzeja Wróblewskiego. Na  chwilę przed swoją przedwczesną śmiercią sięgnął do wnętrza człowieka bez znieczulenia i pozostawił niepozaszywane rany.

 

Modlitewnik „5 minut z Bogiem”
Został przygotowany po to, aby Bóg w naszym życiu miał swoje pięć minut. Od tych kilku chwil zależy dobre przeżycie całego dnia – choć „wyrwanie” z niego nawet kilku minut bywa trudne. Pomocą w codziennej modlitwie może być Ewangelia czytana danego dnia na Mszy św. oraz kilka elementów modlitwy brewiarzowej, które zamieszczone są w modlitewniku.

Dodaj opinię

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodać opinie.

Jak oceniasz ten produkt?
COPYRIGHT © 2022 ŚWIĘTY WOJCIECH DOM MEDIALNY SP. Z O. O.. Realizacja sklepu