Przewodnik Katolicki nr 21/2024 wydanie w formie PDF

Ocena:
0% of 100
Więcej informacji
Rok wydania2024
WydawcaWydawnictwo Święty Wojciech

Obecna cena jest najniższą z ostatnich 30 dni

Nasza cena
Cena promocyjna 7,00 zł Regular Price 10,00 zł
  • Bezpieczne płatności
  • 14 dni na zwrot
  • Dostawa już od 9.99 PLN

„Przewodnik Katolicki” 21/26.05.2024 wydanie z Modlitewnikiem

 

Nowa droga dla młodych

Odchodzenie młodzieży od Kościoła jest problemem w całej Europie. Wydaje się, że dobrą drogą jest zatem wymiana doświadczeń między krajami, dzielenie się dobrymi praktykami oraz zarażanie się entuzjazmem tego, co działa. Czy stać nas jeszcze na kreatywność przekazywania wiary?

 

Kościół uczy się od dzieci

Już św. Jan Paweł II zwracał się do dzieci w niespotykany wcześniej sposób. Papież Franciszek nie tylko chętnie z nimi rozmawia, ale, jak to się mówi potocznie, „ma do nich podejście”. Jak Kościół zmienia swoje podejście do najmłodszych?

 

Maryja – Matka i nie tylko

Życie Maryi nie było usłane różami i wydaje się, że przez to jest bliższa współczesnemu człowiekowi niż dalsza. Jednak można przedstawiać Maryję w sposób cukierkowy, uproszczony. Czasem w tych najbardziej ludzkich elementach życia Maryja nie jest pokazywana po ludzku. Rozmowa z kard. Grzegorzem Rysiem.

 

Dziecko miarą demokracji

16 maja w Sejmie odbyło się wysłuchanie publiczne projektów ustaw dotyczących aborcji. Główne media pokazały awanturę o nazistów i Hitlera. Ale to nie jest prawda o tym spotkaniu.

 

Naród. Byt, a może konstrukt?

Zanim zadamy sobie pytanie „Czym jest polskość?”, powinniśmy być świadomi, że bycie Polakiem nie zawsze było rozumiane tak jak teraz. Dziś „polskość wielobarwna” mogłaby stanowić fundament dla odbudowy narodu – wspólnoty obywateli.

 

Rodzi się matka

Narodziny dziecka oznaczają też narodziny matki. Przyjście na świat noworodka i stawanie się matką to proces, który może być piękny i wzruszający albo skomplikowany i bolesny. Kiedy kobieta wydaje na świat dziecko, poważne zmiany zachodzą niemal zawsze także w całym systemie rodzinnym.

 

Macierzyński work-life balance

Wiele mówi się o potrzebie zachowania równowagi między życiem zawodowym a prywatnym. Jednak rzeczywistość jest bardziej skomplikowana. Jak być dobrą matką, dobrą pracownicą i jeszcze czerpać satysfakcję z życia, mieć czas na relaks oraz rozwój osobisty?


Modlitewnik „5 minut z Bogiem”

Został przygotowany po to, aby Bóg w naszym życiu miał swoje pięć minut. Od tych kilku chwil zależy dobre przeżycie całego dnia – choć „wyrwanie” z niego nawet kilku minut bywa trudne. Pomocą w codziennej modlitwie może być Ewangelia czytana danego dnia na Mszy św. oraz kilka elementów modlitwy brewiarzowej, które zamieszczone są w modlitewniku.

Dodaj opinię

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodać opinie.

Jak oceniasz ten produkt?
COPYRIGHT © 2022 ŚWIĘTY WOJCIECH DOM MEDIALNY SP. Z O. O.. Realizacja sklepu