Przewodnik Katolicki nr 22/2023 wydanie w formie PDF

Ocena:
0% of 100
Więcej informacji
Ilość stron64
Rok wydania2023
WydawcaWydawnictwo Świętego Wojciecha

Obecna cena jest najniższą z ostatnich 30 dni

Nasza cena
Cena promocyjna 6,00 zł Regular Price 9,00 zł
  • Bezpieczne płatności
  • 14 dni na zwrot
  • Dostawa już od 9.99 PLN

„Przewodnik Katolicki” 22/4.06.2023

 

Procesja z innego świata
Procesja chrześcijańska różni się od świeckich pochodów. Jednym z istotnych wyróżników jest to, że nie chodzi w niej ani o pokaz siły, ani o manifestację poglądów na świat. Choć procesja w uroczystość Bożego Ciała mocno wrosła w naszą tradycję i ma swoją niezaprzeczalną treść, to sednem i istotą świętowania nadal pozostaje Eucharystia.

Wystawa kreacji w kościelnej krypcie
Kościoły, kaplice, sanktuarium, ołtarze, cmentarze – to miejsca święte według przepisów obowiązujących w Kościele katolickim. Czy można w nich prezentować np. projekty sukienek i torebek?

Być sobą na Lednicy
Młodzież ciągle musi dokonywać wyborów i ma z tym więcej problemów niż my kiedyś – rozmowa z s. Łucją Rado OP i o. Tomaszem Nowakiem OP, duszpasterzami XXVII Spotkania Młodych LEDNICA 2000.

Bezpłatne leki, ale które?
Samo rozszerzenie kręgu uprawnionych do bezpłatnych leków nie zlikwiduje problemu przeciążenia kosztami medykamentów. Równocześnie należy poszerzyć listę refundacyjną i na bieżąco ją aktualizować.

Dziecko trojga rodziców
Gdy w brytyjskiej klinice przyszło na świat dziecko noszące w sobie materiał genetyczny trojga osób, trudno nie zadać pytań o bezpieczeństwo tak daleko posuniętej inżynierii genetycznej oraz o etykę i skutki dla następnych pokoleń.

Prawa wykute w relacji
Dziecko musi zdawać sobie sprawę, że jeśli ono ma prawo do godności czy własności, nauczyciel ma prawo do takiej samej. Mamy inne prawa i obowiązki w zakresie edukacji, ale na poziomie człowieczeństwa jesteśmy tacy sami – rozmowa z Agatą Dawidowską o prawach ucznia.

Dodaj opinię

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodać opinie.

Jak oceniasz ten produkt?
COPYRIGHT © 2022 ŚWIĘTY WOJCIECH DOM MEDIALNY SP. Z O. O.. Realizacja sklepu