Przewodnik Katolicki nr 22/2024 wydanie w formie PDF

Ocena:
0% of 100
Więcej informacji
Rok wydania2024
WydawcaWydawnictwo Święty Wojciech

Obecna cena jest najniższą z ostatnich 30 dni

Nasza cena
Cena promocyjna 7,00 zł Regular Price 10,00 zł
  • Bezpieczne płatności
  • 14 dni na zwrot
  • Dostawa już od 9.99 PLN

„Przewodnik Katolicki” 22/2.06.2024

 

Śpiące królewny i płatki śniegu

Wchodzenie w dorosłość przesunęło się w okolice 30. roku życia, co niektórzy badacze nazywają „przebudzeniem z letargu” lub „obudzeniem się śpiącej królewny”, gotowej do podjęcia społecznych wyzwań i mierzenia się z trudnościami życia codziennego. Portret współczesnej młodzieży w rozmowie z prof. UKSW Marią Sroczyńską.

 

Zagubione wychowanie

Żeby mówić o wychowaniu, trzeba założyć istnienie relacji wychowawczej. Człowiek musi spotkać się z człowiekiem. A dziś skupiamy się na sobie i niezbyt chętnie patrzymy na wartości wychowawcze czy pedagogiczne, gdyż one czegoś od nas wymagają – rozmowa z prof. UMK Krzysztofem Pilarzem.

 

Cuda? Nic zdrożnego

Cuda i prywatne objawienia się zdarzają. Dykasteria Nauki Wiary wprowadza nowe normy rozeznawania wydarzeń nadzwyczajnych, podkreślając dwie rzeczy. Po pierwsze, wszystko potrzebne do zbawienia zostało już powiedziane w Jezusie Chrystusie. Po drugie, nic, co się wydarza po Chrystusie, nie obowiązuje nas w wierze.

 

Nie tylko Boże Ciało

Dzień poświęcony szczególnej czci Eucharystii zwyczajowo w Polsce nazywa się Bożym Ciałem. Określenie to jest kolejnym elementem pobożności, który sprawia, że z perspektywy wiernych znika Ta Druga – Krew Pańska.

 

Protest katechetów

Jesteśmy pełnoprawnymi nauczycielami, pracujemy w polskich szkołach już od ponad 30 lat. Nie rozumiemy, czemu rozporządzenia Ministerstwa Edukacji Narodowej dyskryminują akurat nas, odbierają nam prawa pracownicze – rozmowa z Dariuszem Kwietniem.

 

Ceny energii w górę

29 proc. więcej za prąd i 15 proc. więcej za gaz – o tyle wzrosną ceny energii. Gospodarstwa domowe zagrożone ubóstwem energetycznym otrzymają bon energetyczny, ale będzie on jednorazowy i raczej niewielki.

Dodaj opinię

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodać opinie.

Jak oceniasz ten produkt?
COPYRIGHT © 2022 ŚWIĘTY WOJCIECH DOM MEDIALNY SP. Z O. O.. Realizacja sklepu