Przewodnik Katolicki nr 23/2023 wydanie w formie PDF

Ocena:
0% of 100
Więcej informacji
Ilość stron64
Rok wydania2023
WydawcaWydawnictwo Świętego Wojciecha

Obecna cena jest najniższą z ostatnich 30 dni

Nasza cena
Cena promocyjna 6,00 zł Regular Price 9,00 zł
  • Bezpieczne płatności
  • 14 dni na zwrot
  • Dostawa już od 9.99 PLN

„Przewodnik Katolicki” 23/11.06.2023

 

Serca dwa
W kalendarzu liturgicznym Kościoła katolickiego w piątek po oktawie Bożego Ciała znajduje się uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Dzień później umieszczone zostało wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Wizerunki tych dwóch Serc umieszczone symetrycznie na głównej ścianie w domu wciąż można zobaczyć w Polsce, nie tylko w skansenach.

Oddemonizować internet
To nie jest dokument normatywny – niczego w Kościele nie zmienia. „Duszpasterska refleksja na temat zaangażowania w media społecznościowe”, zatytułowana „Ku pełnej obecności” każe spojrzeć na media społecznościowe z zupełnie innej perspektywy. Ikoną chrześcijańskich relacji w cyfrowej przestrzeni staje się miłosierny Samarytanin.

Dojrzałość według św. Hildegardy
Oryginalna myśl Hildegardy może się stać bardzo atrakcyjna dla współczesnego człowieka, bo porządkuje chaos poznawczy, a ma też konkretne walory zdrowotne – rozmowa z Alfredą Walkowską, założycielką Polskiego Centrum św. Hildegardy.

Bankowa bonanza
Gdy wprowadzano wakacje kredytowe, wieszczono katastrofę dla polskiego sektora bankowego. Tymczasem banki w Polsce pozostały niewzruszone nie tylko wakacjami kredytowymi, ale też załamaniem rynku kredytów hipotecznych oraz zawirowaniami sektora na Zachodzie.

Kłopoty z komisją
Problem z komisją mającą badać rosyjskie wpływy na Polskę nie polega na tym, że chce się tym wpływom przeciwdziałać, tylko na tym, w jaki sposób próbuje się to robić. Wydaje się, że obaw o zagrożenie demokracji nie sposób uznać za bezpodstawne, bo powołanie komisji narusza podstawowe zasady porządku prawnego.

Nadmiar mody szkodzi
Produkcja modnej, taniej odzieży wymknęła spod kontroli. Zarówno niesprzedane, jak i używane tekstylia najczęściej trafiają na wysypiska lub do spalarni. Taki stan rzeczy może zmienić lepsza segregacja oraz odpowiedzialna postawa samych klientów.

Wielkie wyzwania małego człowieka
Edukacja jest tą przestrzenią, w którą naprawdę warto inwestować, jeśli chodzi o pomoc. Jeśli dzieci w jednej rodzinie jest ośmioro, rodzice decydują, które z nich będzie się edukować. Dziewczynki dużo szybciej przestają uczęszczać do szkoły, ponieważ uważa się, że nie muszą być wykształcone – rozmowa z Justyną Janiec-Palczewską o sytuacji dzieci w Afryce.

Młodzież wraca do książek, ale…
Mamy dwie wiadomości: dobrą i niekoniecznie dobrą. Dobra jest taka, że wśród polskich nastolatków wraca moda na czytanie książek. Niekoniecznie dobra brzmi, że nie jest to literatura wysokich lotów, choć odrywa od komputera i smartfona.

Dodaj opinię

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodać opinie.

Jak oceniasz ten produkt?
COPYRIGHT © 2022 ŚWIĘTY WOJCIECH DOM MEDIALNY SP. Z O. O.. Realizacja sklepu