Przewodnik Katolicki nr 24/2024 wydanie w formie PDF

Ocena:
0% of 100
Więcej informacji
Rok wydania2024
WydawcaWydawnictwo Święty Wojciech

Obecna cena jest najniższą z ostatnich 30 dni

Nasza cena
Cena promocyjna 7,00 zł Regular Price 10,00 zł
  • Bezpieczne płatności
  • 14 dni na zwrot
  • Dostawa już od 9.99 PLN

„Przewodnik Katolicki” 24/16.06.2024

 

Cena konfliktu z ideologią

Ks. Michał Rapacz wyniósł z domu wartości Ewangelii, które nie były żadną abstrakcją – poświęcenie, ofiara dla drugiego, dokonywały się na co dzień. Zginął w nocy z 11 na 12 maja 1946 r. z rąk bandyckiej grupy lokalnych działaczy komunistycznych. 15 czerwca został beatyfikowany – rozmowa z ks. Janem Nowakiem, postulatorem w jego procesie beatyfikacyjnym.

 

Czas bezprawia, czas lęku

Ksiądz Michał Rapacz był reprezentantem jedynej instytucji, która utrzymała, a nawet wzmocniła swój społeczny autorytet. W zasadzie tylko Kościół mógł złagodzić traumę, a przede wszystkim ograniczyć chaos i anarchię, które były efektem „wojennego stylu życia”.

 

Zamieszanie z dyspensami

Niektórzy uważają, że dyspensy od postu jakościowego są w ogóle w dzisiejszych czasach niepotrzebne. Inni mają pretensje, że są w Polsce udzielane zbyt pochopnie i bez ważnego powodu. Ale dlaczego tego samego dnia w jednych diecezjach są, a w innych nie, to dopiero zagwozdka.

 

Nie płacz za mną, Argentyno

Choć okazji do tego nie brakuje, perspektywa wizyty Franciszka w swoim ojczystym kraju wydaje się odległa. Niedawne spotkanie z nuncjuszem w tym kraju i przyjęcie listów uwierzytelniających od nowego argentyńskiego ambasadora przy Watykanie tego nie zmieniły.

 

Niepokalane Serce Niepokalanie Poczętej

Świętem, które można widzieć jako „bliźniacze” w stosunku do kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa, jest wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi Panny i związana z nim praktyka pierwszych sobót.

 

Cyberataki na Polskę

Starcie z Rosją trwa również w polskiej przestrzeni cyfrowej, która jest regularnie „najeżdżana” przez hakerów ze Wschodu. Cyberataki mogą spowodować spustoszenie nie mniejsze od regularnych wojsk. Jak się przed nimi bronić?

 

Chrystus św. Jana od Krzyża i Dalego w Rzymie

Po raz pierwszy w Rzymie można zobaczyć obraz Dalego Chrystus św. Jana od Krzyża z muzeum w szkockim Glasgow wraz ze szkicem Ukrzyżowanego, sporządzonym przez św. Jana od Krzyża i przechowywanym w klasztorze w Ávili.

Dodaj opinię

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodać opinie.

Jak oceniasz ten produkt?
COPYRIGHT © 2022 ŚWIĘTY WOJCIECH DOM MEDIALNY SP. Z O. O.. Realizacja sklepu