Przewodnik Katolicki nr 25/2023 wydanie w formie PDF

Ocena:
0% of 100
Więcej informacji
Ilość stron64
Rok wydania2023
WydawcaWydawnictwo Świętego Wojciecha

Obecna cena jest najniższą z ostatnich 30 dni

Nasza cena
Cena promocyjna 6,00 zł Regular Price 10,00 zł
  • Bezpieczne płatności
  • 14 dni na zwrot
  • Dostawa już od 9.99 PLN

„Przewodnik Katolicki” 25/25.06.2023
Wydanie z Modlitewnikiem

 

Biorą bardziej ekstremalnie
26 czerwca przypada Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Narkomanii. Niestety część dorosłych ignoruje fakt powszechnego występowania narkotyków, a część tkwi w stereotypach, że dealerzy to bandyci, którzy przyjeżdżają pod szkoły czarnym BMW – rozmowa z Markiem Łabudzińskim, specjalistą terapii uzależnień.

Został proboszczem. Awansował?
Trudno uciec od skojarzenia Kościoła z każdą inną instytucją, w której pracownik pnie się po szczeblach kariery zawodowej. A jednak Kościół nie jest jak każda inna instytucja. Jezus nie założył go jako struktury opartej na awansie. Wręcz przeciwnie, można powiedzieć, że odwrócił nie tylko rozumienie władzy, ale również „kariery” we wspólnocie Jego uczniów.

Tęsknię za zaufaniem
– Księży uważam za swoich braci. I tęsknię za moimi braćmi – za więzią, za zaufaniem, za relacją. Walczę o tę relację – rozmowa z Tośką Szewczyk, autorką książki Nie umarłam. Od krzywdy do wolności o tym, jak na Kościół patrzy osoba w Kościele skrzywdzona oraz co rodzice mogą zrobić, żeby ochronić swoje dzieci.

Brat Albert, czyli ideał świeckości
Relacje duchownych i świeckich są jednym z głównych tematów syntez synodalnych, niezależnie od kontynentu. Życie brata Alberta wpisuje się w kierunek odnowy Kościoła w duchu synodalności i dowartościowania roli świeckich w jego życiu.

Znów: ani jednej więcej
Śmierć kobiety będącej w 20. tygodniu ciąży wykorzystywana jest jako oręż w ideologicznej walce. To, czego naprawdę potrzeba, to lepsze procedury, które pomogą lekarzom uniknąć błędu, jednak na podobne dramaty składa się więcej czynników.

Wielki zawód zamiast wielkiej emerytury
Większość Polek i Polaków jest zdania, że po przejściu na emeryturę pieniędzy im nie zabraknie. To błąd. Jeśli ktoś zarabia średnią krajową, to prognozowane świadczenie wyniesie 31 proc. ostatniej pensji mężczyzny i zaledwie 23 proc. kobiety.

Powrót do Królewca
„Królewiec” to tradycyjnie polskie określenie, za to nazwa „Kaliningrad” została nam narzucona. Nie ma żadnego powodu, aby nadal utrzymywać ten smutny relikt naszej podległości – politycznej, a co za tym idzie, także językowej – naszemu rosyjskiemu sąsiadowi.

Modlitewnik „5 minut z Bogiem”
Został przygotowany po to, aby Bóg w naszym życiu miał swoje pięć minut. Od tych kilku chwil zależy dobre przeżycie całego dnia – choć „wyrwanie” z niego nawet kilku minut bywa trudne. Pomocą w codziennej modlitwie może być Ewangelia czytana danego dnia na Mszy św. oraz kilka elementów modlitwy brewiarzowej, które zamieszczone są w modlitewniku.

Dodaj opinię

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodać opinie.

Jak oceniasz ten produkt?
COPYRIGHT © 2022 ŚWIĘTY WOJCIECH DOM MEDIALNY SP. Z O. O.. Realizacja sklepu