Przewodnik Katolicki nr 26/2023 wydanie w formie PDF

Ocena:
0% of 100
Więcej informacji
Ilość stron64
Rok wydania2023
WydawcaWydawnictwo Świętego Wojciecha

Obecna cena jest najniższą z ostatnich 30 dni

Nasza cena
Cena promocyjna 6,00 zł Regular Price 9,00 zł
  • Bezpieczne płatności
  • 14 dni na zwrot
  • Dostawa już od 9.99 PLN

„Przewodnik Katolicki” 26/2.07.2023

 

Zmanipulowane sanktuarium
Sumienie jest najtajniejszym ośrodkiem i sanktuarium człowieka, gdzie przebywa on sam z Bogiem. Prawie trzydzieści lat temu św. Jan Paweł II wołał w Skoczowie, że Polska potrzebuje ludzi sumienia. Mówił też: „Wbrew pozorom, praw sumienia trzeba bronić także dzisiaj”. W 2023 roku tamte słowa brzmią zdumiewająco aktualnie.

Klauzula wyzwań
Można dyskutować o jej granicach. Można zastanawiać się nad tym, w jaki sposób opisać ją w prawie. Ale nie wolno nawoływać, żeby klauzulę sumienia wyrzucić do kosza. Prawo do działania zgodnie z własnym sumieniem jest bowiem niezbywalnym prawem i podstawą wolności każdego człowieka.

Adoracja, czyli opalanie
Czas, który poświęcamy na trwanie przed Jezusem, może zmieniać świat, a na pewno zmienia nas – rozmowa z Marią Pieńkowską, która zapoczątkowała w Polsce Wspólnotę Emmanuel, o sensie i praktycznej stronie codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu.

Prewencja w uważności
Część osób zaangażowanych w życie Kościoła ciągle jest przekonana, że życie odbierają sobie ci, którzy żyją z dala od Boga. To nieprawda, ponieważ kryzysy suicydalne dotykają także ludzi wierzących – rozmowa z ks. Jarosławem Magierskim, koordynatorem Papageno Team, pierwszego w Polsce duszpasterstwa osób w kryzysie samobójczym.

Globalna wioska nad Wisłą
W zeszłym roku pobiliśmy rekord pod względem wydawania pozwoleń dla pracowników spoza Unii Europejskiej, nie licząc Ukraińców. Bez tych tysięcy pracowników z całego świata polska gospodarka nie radziłaby sobie jednak tak dobrze ani przed pandemią, jak i po niej.

Mądra wychowawczyni
Uczyła się przez całe życie, aby potem innych nauczyć żyć. Sto lat temu zmarła Jadwiga Zamoyska – założycielka nowatorskiej Szkoły Domowej Pracy, która przez wiele lat formowała świetnie wykształcone kobiety.

Środek życia
Kiedy wchodzimy w okres okołomenopauzalny, przed nami jest jeszcze kilka dekad życia – warto przeżyć je dobrze. Menopauza to moment kryzysowy. Można go przeżywać jako dopust Boży, ale można też dostrzec w nim szansę na zmianę, bo wtedy przewartościowuje nam się wiele rzeczy – rozmowa z Elżbietą Wiater, autorką książki Menopauza. Zrozumieć i zaakceptować nową siebie.

Dodaj opinię

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodać opinie.

Jak oceniasz ten produkt?
COPYRIGHT © 2022 ŚWIĘTY WOJCIECH DOM MEDIALNY SP. Z O. O.. Realizacja sklepu