Przewodnik Katolicki nr 26/2024 wydanie w formie PDF

Ocena:
0% of 100
Więcej informacji
Rok wydania2024
WydawcaWydawnictwo Święty Wojciech

Obecna cena jest najniższą z ostatnich 30 dni

Nasza cena
Cena promocyjna 7,00 zł Regular Price 10,00 zł
  • Bezpieczne płatności
  • 14 dni na zwrot
  • Dostawa już od 9.99 PLN

„Przewodnik Katolicki” 26/30.06.2024
wydanie z Modlitewnikiem

Niedziela dla nas
Biskupi, występując w obronie wolnej niedzieli, sięgają po inne niż zwykle argumenty. Argumentacja „z wiary” przemawia i jest ważna dla osób wierzących. Wszystkim należy się przypomnienie, że odpoczynek nie jest przykrym obowiązkiem, ale należy się człowiekowi ze względu na jego godność.

Włączmy tryb beztroski
Szaleństwem dzisiejszego człowieka jest przekonanie, że „jestem, gdy robię”, „będę, jak zrobię”. Tymczasem w potrzebnej do odpoczynku beztrosce trzeba odpuścić przeszłość i przyszłość. Wypoczęty człowiek to taki, który zregenerował się fizycznie, intelektualnie, emocjonalnie, społecznie i duchowo. Po dobrych wakacjach powinienem lepiej wiedzieć, kim jestem i czego chcę – rozmowa z Dariuszem Dumą.

Szukać, aby znaleźć
Jest jednym z najczęstszych tematów w Piśmie Świętym. Jezus swą publiczną działalność zaczął od informacji właśnie na jego temat. Jednak okazuje się dla wielu rzeczywistością nieznaną. Królestwo Boże. Gdzie można je znaleźć?

Chrześcijańska dyskrecja

– Św. Josemaría bardzo dużo mówił o wartości małych rzeczy. Wprowadził zupełnie nowy styl dążenia do świętości. Droga polega na tym, żeby każdego dnia punktualnie zacząć pracę, zadbać o porządek na biurku, posprzątać po sobie po skończeniu zadania itp. – rozmowa z ks. Stanisławem Urmańskim.

Legalni czy nielegalni?
Kryzys migracyjny w Europie zaczyna przypominać swoją skalą sytuację z 2015 r. Podobne napięcie widoczne jest również w debacie publicznej, która staje się coraz bardziej spolaryzowana i agresywna.

Uliczne zombie
Monitorowanie wystawiania i realizacji recept na opioidy, w tym fentanylu, ma zapobiec w Polsce nadużywaniu tego mocno uzależniającego narkotyku. Czy to wystarczy, aby uniknąć skali tego zjawiska, jaka dotyka właśnie Stany Zjednoczone?

Troska, uczłowieczanie, okrucieństwo
Stosunek człowieka do zwierząt mówi bardzo wiele na temat jego psychiki. To, jak traktujemy swoje psy, koty i chomiki, a także jakie mamy postawy wobec dzikich zwierząt, zdradza wiele na temat naszej osobowości, lęków i pragnień.

 

Modlitewnik „5 minut z Bogiem”
Został przygotowany po to, aby Bóg w naszym życiu miał swoje pięć minut. Od tych kilku chwil zależy dobre przeżycie całego dnia – choć „wyrwanie” z niego nawet kilku minut bywa trudne. Pomocą w codziennej modlitwie może być Ewangelia czytana danego dnia na Mszy św. oraz kilka elementów modlitwy brewiarzowej, które zamieszczone są w modlitewniku.

   

Dodaj opinię

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodać opinie.

Jak oceniasz ten produkt?
COPYRIGHT © 2022 ŚWIĘTY WOJCIECH DOM MEDIALNY SP. Z O. O.. Realizacja sklepu