Przewodnik Katolicki nr 27/2023 wydanie w formie PDF

Ocena:
0% of 100
Więcej informacji
Ilość stron64
Rok wydania2023
WydawcaWydawnictwo Świętego Wojciecha

Obecna cena jest najniższą z ostatnich 30 dni

Nasza cena
Cena promocyjna 6,00 zł Regular Price 9,00 zł
  • Bezpieczne płatności
  • 14 dni na zwrot
  • Dostawa już od 9.99 PLN

„Przewodnik Katolicki”27/9.07.2023

 

Wołyński konflikt pamięci
Jak wspomóc proces pojednania z polskiej strony, jak mówić o Wołyniu, aby uniknąć pułapki „pamięci negatywnej, która spojrzenia umysłu i serca obsesyjnie koncentruje na złu, zwłaszcza popełnionym przez innych” (Franciszek)? Jak zachować pamięć bez rozpamiętywania?

Kanapka od i dla biskupa
Biskup ma być, jak to ujął papież Franciszek, pasterzem o zapachu owiec. Dlaczego więc wciąż tak często znajduje się na piedestale, jak ktoś nadzwyczajny i niezwykły? Z własnej woli się na niego wdrapuje czy też jest tam umieszczany, mimo że tego nie chce?

Liczy się tylko miłość
W 400. rocznicę urodzin Blaise Pascala papież oddaje mu hołd, pisząc list poświęcony temu francuskiemu filozofowi. Franciszek, rozkochany w jego Myślach, podziwia otwartość myśliciela na rzeczywistość i zaangażowanie w swój czas.

Na dwa procent bezpieczniej
Bezpieczny Kredyt 2 Procent pojawia się w momencie, gdy mnóstwo młodych Polek i Polaków bez powodzenia szuka dla siebie kąta. Niestety rządowe programy dopłat do kredytów to broń obosieczna – z jednej strony ułatwiają zdobycie kredytu, ale z drugiej podnoszą ceny samych nieruchomości.

Emocje – nasze niezrozumiane sojuszniczki
Co czujesz? Zmęczenie, miłość, radość, przyjemność, zazdrość… Gdyby to wszystko spróbować określić jednym słowem, powiedzielibyśmy: emocje, ale czy aby na pewno?
Pierwszy artykuł wakacyjnego cyklu „Przewodnika” Emocje pod lupą.

Franciszek z efektem WOW!
Przed nami kilka sal, każda przedstawia świętego Franciszka z Asyżu w różnych momentach i aspektach jego życia. Wystawa w National Gallery w Londynie jest wyjątkowa nie tylko dlatego, że w duchu franciszkańskim przeznaczona dla wszystkich, także tych najuboższych, ale dlatego, że wśród znakomitych dzieł sztuki znajdują się relikwie świętego z Asyżu.

Dodaj opinię

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodać opinie.

Jak oceniasz ten produkt?
COPYRIGHT © 2022 ŚWIĘTY WOJCIECH DOM MEDIALNY SP. Z O. O.. Realizacja sklepu