Przewodnik Katolicki nr 27/2024 wydanie w formie PDF

Ocena:
0% of 100
Więcej informacji
Ilość stron64
Rok wydania2024
WydawcaWydawnictwo Świętego Wojciecha

Obecna cena jest najniższą z ostatnich 30 dni

Nasza cena
Cena promocyjna 7,00 zł Regular Price 10,00 zł
  • Bezpieczne płatności
  • 14 dni na zwrot
  • Dostawa już od 9.99 PLN

„Przewodnik Katolicki” 27/7.07.2024

 

Benedykt na XXI wiek
Jeśli w naszej epoce, która coraz wyraźniej wydaje się być epoką zmiany cywilizacji, mamy się czegoś uczyć od św. Benedykta, to odwagi czytania znaków czasu i odpowiadania na nie, spotkania z ludźmi nowego świata i odpowiadania na ich potrzeby.

Ewangelizacja budząca kontrowersje
Gdyby Paweł Apostoł żył w czasach mediów społecznościowych, zostałby skrytykowany przez wielu katolików, bo zamiast potępiać pogaństwo i dystansować się od żydowskich zwyczajów, szedł na kompromisy. Zamiast nakłaniać do tego, co jedynie słuszne, zachęcał do refleksji.

Cudowność rzeczywistości
DNA naszego „organu założycielskiego”, czyli Logosu, wyraża się w miłości i racjonalności. Racjonalność nie stoi w opozycji do miłości czy duchowości, ale jest integralną, boską cechą, leżącą u podstaw naszego świata – rozmowa z dk. Marcinem Gajdą, autorem książki Boskie DNA

Dziura w budżecie NFZ
W tym roku niedofinansowanie ochrony zdrowia znów o sobie przypomina w formie problemów z zapłatą za usługi i braku płynności finansowej placówek zdrowotnych. Szpitale czeka konsolidacja

Niespokojny Dagestan
Ostrzelane synagogi i cerkwie, atak na posterunek policji, zabici i ranni – pod koniec czerwca przez rosyjski Dagestan przetoczyła się islamska rewolta. Ta kaukaska republika coraz bardziej oddala się od Moskwy.

Jak Jezus z apostoły
Religijność ludową cechowało bardzo silne zespolenie z chłopskim światem wartości. Gromada była niczym Kościół lokalny, a jej życie uzupełniały religijne symbole i zbiorowy udział w obrzędach.

Kiedy nie stać nas na wakacje
Sytuacja ekonomiczna, która uniemożliwia nam wakacyjny wyjazd, konfrontuje nas z poczuciem bezradności. Spędzanie wakacji w domu powoduje u niektórych z nas także poczucie bycia przegranymi – bo przecież „wszyscy” zwiedzają świat, a my musimy odkładać pieniądze na inne cele.

Dodaj opinię

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodać opinie.

Jak oceniasz ten produkt?
COPYRIGHT © 2022 ŚWIĘTY WOJCIECH DOM MEDIALNY SP. Z O. O.. Realizacja sklepu