Przewodnik Katolicki nr 28/2023 wydanie w formie PDF

Ocena:
0% of 100
Więcej informacji
Ilość stron64
Rok wydania2023
WydawcaWydawnictwo Świętego Wojciecha

Obecna cena jest najniższą z ostatnich 30 dni

Nasza cena
Cena promocyjna 6,00 zł Regular Price 9,00 zł
  • Bezpieczne płatności
  • 14 dni na zwrot
  • Dostawa już od 9.99 PLN

„Przewodnik Katolicki” 28/2023

 

Wiara niezmienna w ciągłej zmianie
Wiara ma swoją treść i ma swoją formę. Papież Franciszek chce, by priorytet zawsze miała treść. Forma jest wtórna i zmienna, jednak to właśnie jej porzucenie w wielu budzi lęk. Niepotrzebnie.

Strażniczka wiary
To, co nazwano „strzeżeniem prawdziwej doktryny” narodziło się wcześniej niż Święte Oficjum, bo już w Nowym Testamencie – wyjaśniał w jednym z wywiadów kard. Luis Ladaria, który właśnie zakończył swą misję prefekta Dykasterii Nauki Wiary. Czy dzisiaj Kościół potrzebuje takiej instytucji?

Ziarno nie wybiera
Są takie delikatne przestrzenie naszego życia, które sprawiają ból zagłuszający nawet radość Ewangelii i powodujący, że jej blask dociera do nas z trudem, przedzierając się przez życiowe osty i kłujące chaszcze. Czy da się je wykarczować?

Małość tworzy wielkość
Matka Jezusa stanowi genialny wzór dla dzisiejszego człowieka, z racji tego, że w jej życiu realnie nic się nie dzieje, a dzieje się wszystko. Maryja jest piękna w swojej prostocie – rozmowa z Mariuszem Wójtowiczem OCD o magicznym postrzeganiu szkaplerza, stylu życia Maryi i duchowości karmelitańskiej.

Wysokie koszty bezpłatnych autostrad
Od lipca przejazd państwowymi odcinkami autostrad jest dla kierowców samochodów osobowych i motocykli bezpłatny. W przyszłym roku opłaty mają być zniesione na kolejnych odcinkach, co oznacza niemały koszt dla budżetu państwa. Tymczasem problemów komunikacyjnych innego rodzaju jest w Polsce nadal sporo.

Pielgrzymka to nie wiec
Niestety w roku wyborczym nie było niespodzianki. Kolejna pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę zmieniła się w polityczny wiec. I to mimo tego, że episkopat jakiś czas temu przedstawił szczegółowe wytyczne właśnie dotyczące przemawiania przez świeckich podczas uroczystości religijnych.

Francja jest bezsilna
Nad Sekwaną nie dzieje się obecnie nic, czego nie znałaby tamtejsza kultura polityczna. Zamieszki były, są i będą. Czy coś zmienią? Wątpliwe. Może tylko umocnią rządy i władzę Republiki.

Odkrywając odkrywcę
Dagerotyp, z którego na nas spogląda, jest jedną z nielicznych materialnych pamiątek po Pawle Edmundzie Strzeleckim. Żywotniejsze od niego samego były odkrycia, których dokonał. Choć jest bohaterem kilku narodów, nad Wisłą mówimy o nim rzadko. 150. rocznica śmierci Strzeleckiego to dobry moment, aby to zmienić.

Dodaj opinię

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodać opinie.

Jak oceniasz ten produkt?
COPYRIGHT © 2022 ŚWIĘTY WOJCIECH DOM MEDIALNY SP. Z O. O.. Realizacja sklepu