Przewodnik Katolicki nr 29/2023 wydanie w formie PDF

Ocena:
0% of 100
Więcej informacji
Ilość stron64
Rok wydania2023
WydawcaWydawnictwo Święty Wojciech

Obecna cena jest najniższą z ostatnich 30 dni

Nasza cena
Cena promocyjna 6,00 zł Regular Price 9,00 zł
  • Bezpieczne płatności
  • 14 dni na zwrot
  • Dostawa już od 9.99 PLN

„Przewodnik Katolicki” 29/2023 

 

Kościół mówi NIE dla przemocy

Stosowanie przemocy, ale również jej ignorowanie i ciche przyzwolenie na nią, to grzech. Należy przeciwdziałać każdej przemocy przez tworzenie klimatu odpowiedzialności i wrażliwości na krzywdę innych. – rozmowa z bp. Wiesławem Śmiglem, przewodniczącym Rady KEP ds. Rodziny.

 

Zabijanie dziecka na raty

To jest podwójny świat, szczególnie trudny do uniesienia. Osoba, którą mam kochać zadaje mi cierpienie. Dzieci krzywdzone przez rodziców nie przestają ich kochać. One przestają kochać siebie – rozmowa z Anną Grabarczyk, koordynatorką Regionalnego Interwencyjnego Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży w Łodzi.

 

Poważne podejście to remedium

To jest pierwsza rzecz, którą rodzic powinien zrobić: potraktować najmniejsze sygnały poważnie, nie negować tego doświadczenia, nie normalizować, nie rozmiękczać – psycholog Anna Kubiak o tym co robić, gdy dziecko doświadcza przemocy ze strony rówieśników.

 

Kto posprząta w kościele?

W jednej z reklam na wiadomość, że nie ma soli, a więc nie będzie frytek, chłopak woła ze swojego pokoju, że w takim razie: „Nie będzie sprzątania”. Okazuje się, że sprzątanie jest problemem nie tylko nastolatków. Także wielu parafii.

 

Po ich stronie

Choć dokument Episkopatu na temat uchodźców jest radykalny i jednoznaczny, to nie wydaje się, żeby miał dziś siłę zmienić kierunek publicznej debaty. Jego zasługą jest jednak odebranie antyuchodźczej narracji jakiegokolwiek – często uzurpowanego – wsparcia Kościoła.

 

Cierpliwości

W Bożej ekonomii liczy się ostatecznie nie to, ile chwastów wykarczowaliśmy, ale ile wartościowych ziaren wzrosło dzięki naszej trosce, zaangażowaniu i energii skoncentrowanej na tym, co dobre. Dobre nasienie wzrośnie, gdy pozwolimy mu przebijać się przez zasiew nieprzyjaciela i zostawimy bliźnim wolność wyboru.

 

Ubrania mają żyć dłużej

Za dwa lata segregować będziemy nie tylko papier, szkło i plastik, ale także tekstylia. Selektywna zbiórka ubrań, ich recykling i ponowne użycie mają zapobiec nadmiernej produkcji odzieży.

 

Emocje pod lupą

Lęk jest naturalnym elementem naszej psychiki. Spełnia kluczową rolę, działając jako sygnał ostrzegawczy przed potencjalnym zagrożeniem. Niepokój pojawia się, gdy coś, co jest dla nas ważne, postrzegamy jako niepewne, zagrożone lub trudno nam nad tym zapanować.

Dodaj opinię

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodać opinie.

Jak oceniasz ten produkt?
COPYRIGHT © 2022 ŚWIĘTY WOJCIECH DOM MEDIALNY SP. Z O. O.. Realizacja sklepu