Przewodnik Katolicki nr 3/2023 wydanie w formie PDF

Ocena:
0% of 100
Więcej informacji
Ilość stron64
Rok wydania2023
WydawcaWydawnictwo Świętego Wojciecha

Obecna cena jest najniższą z ostatnich 30 dni

Nasza cena
Cena promocyjna 6,00 zł Regular Price 9,00 zł
  • Bezpieczne płatności
  • 14 dni na zwrot
  • Dostawa już od 9.99 PLN

„Przewodnik Katolicki” 3/22.01.2023

 

Dobrą starość budujemy dobrymi relacjami
Przygotowanie do własnej starości to coś, o czym za rzadko się myśli – a przecież już w średnim wieku można to robić. Najważniejsze jednak są relacje, o które trzeba dbać przez całe życie – rozmowa z ks. Stanisławem Szlassą i Katarzyną Matusz, autorami książki O niektórych lękach osób starszych. Zanim pójdziesz na terapię.

Wychowanie bez stereotypów
Nasze dzieci stykają się na co dzień z różnymi modelami zachowań, współpracy i dzielenia się obowiązkami. Różne grupy i pokolenia, np. dziadkowie, z którymi mają kontakt, mogą wzbogacić ich postrzeganie świata. Jak sprawić, by było to doświadczenie wzmacniające, a nie ograniczające ich możliwości?

Tylko dla dorosłych
Jeżeli dialog ma się toczyć między wielkim, dominującym Kościołem katolickim i tymi, które są daleko mniejsze, odpowiedzialność spoczywa na nas. Jeśli dążymy do pojednania, szukamy tego, co łączy. Robimy to ze względu na Boga. Podziały niszczą Jego obraz – abp Grzegorz Ryś o ekumenizmie i dialogu międzyreligijnym.

Papież na emeryturze
Decyzja Benedykta XVI o abdykacji była precedensem i swego rodzaju eksperymentem. Kościół jednak nie opiera się na eksperymentach i precedensach. Papież Franciszek przed swoim odejściem ureguluje zapewne prawnie kwestię papieskiej emerytury. Jak to może wyglądać?

Od masowego bezrobocia do braku rąk do pracy
Polski rynek pracy wciąż zaskakuje ekonomistów. Pomimo trwającego spowolnienia gospodarczego i dwóch kryzysów jednocześnie – energetycznego oraz kosztów życia – bezrobotnych nie przybywa. Firmy nadal opierają się rosnącym kosztom i udaje im się utrzymywać poziom zatrudnienia.

Nieuniknione powstanie
Bić się czy nie bić? – to dylemat, z którym musiały zmierzyć się pokolenia Polaków żyjących pod zaborami. W 1863 r. sytuacja wydawała się wyjątkowo prosta – powstanie musiało wybuchnąć. Pytaniem pozostawało, jaką przyjmie formę i o co toczyć się będzie walka.

Zbyt łatwo wyrabiamy opinię
– Smuci mnie przekonanie, i to nie tylko w kontekście religijnym, że to, co moje, jest właściwe i jedyne. Gdy mówię ,,Jestem Żydówką”, mam na myśli moje pochodzenie. Jestem również Polką, kobietą, matką i każda z tych kwestii coś o mnie mówi – rozmowa z Miriam Synger, socjolożką, edukatorką żydowską.

Nietoperz i anioł
Czy można pisać o Jerzym Nowosielskim, nie dotykając mistyki i eschatologii? Chyba się nie da. Urodzony sto lat temu artysta był najważniejszym polskim malarzem sakralnym XX wieku, a najistotniejsza część jego twórczości to ikony. Przy tym był myślicielem i teologiem.

Dodaj opinię

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodać opinie.

Jak oceniasz ten produkt?
COPYRIGHT © 2022 ŚWIĘTY WOJCIECH DOM MEDIALNY SP. Z O. O. Realizacja sklepu