Przewodnik Katolicki nr 30/2023 wydanie w formie PDF

Ocena:
0% of 100
Więcej informacji
Ilość stron64
Rok wydania2023
WydawcaWydawnictwo Święty Wojciech

Obecna cena jest najniższą z ostatnich 30 dni

Nasza cena
Cena promocyjna 6,00 zł Regular Price 10,00 zł
  • Bezpieczne płatności
  • 14 dni na zwrot
  • Dostawa już od 9.99 PLN

„Przewodnik Katolicki” 30/30.07.2023
Wydanie z Modlitewnikiem

 

Kościół bez tłumów, ale blisko człowieka

Podejście masowe w edukacji czy duszpasterstwie ma zabarwienie pejoratywne. Od Soboru Watykańskiego II wywołuje się przy rozmaitych okazjach wezwanie do odnowy parafii – że to nie tyle liczby, co ludzie, że parafia to nie urząd, ale wspólnota, że każdy ma tam czuć się jak u siebie.

 

Anatomia sekty

W ostatnich tygodniach usłyszeliśmy o dwóch grupach, podejrzewanych o działania o znamionach sekty. Nie znamy jeszcze wyroków, ale warto przyjrzeć się bliżej oskarżeniom i zobaczyć, jakie mechanizmy działania powinny budzić naszą czujność. Kiedy wspólnota przestaje być zwyczajną wspólnotą, a staje się grupą destrukcyjną?

 

Niejednoznaczne twarze Kościoła

Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie to pierwsze spotkanie po pandemii i w trakcie wojny w Ukrainie. Kościół chce stworzyć przestrzeń, w której każdy będzie mógł doświadczyć spotkania pomimo, a może dzięki różnicom.

 

Bez niego nie ma parafii

Dla większości księży to kulminacja ich posługi. W niektórych diecezjach w Polsce czekają na to wiele lat, w innych osiągają ten status stosunkowo szybko. Z drugiej strony dla wielu ludzi są „twarzą Kościoła”. To przez pryzmat ich działań, decyzji, codziennego życia, osobowości, charakteru wielu patrzy na Kościół. Proboszczowie. Bez nich nie ma parafii.

 

Sierpień miesiącem wolności

Dla niejednego człowieka rezygnacja z alkoholu w sierpniu byłaby dziś łatwiejsza niż rezygnacja z używania smartfona przez jeden dzień ­ rozmowa z Sylwią i Grzegorzem Diłanianami oraz ich synem Tomaszem o sensie abstynencji, Krucjacie Wyzwolenia Człowieka i tarczach na zniewolenia współczesności.

 

Wielki spór Polaków

Stanowisk w sporze o powstanie warszawskie nie da się zredukować do opozycji: patriotyzm i jego brak. Dzieli on bowiem środowiska, dla których niepodległość jest niepodważalną wartością. Jest on w istocie sporem o polski charakter narodowy i o to, co najlepiej służy dobru ojczyzny.

 

Gniew i agresja

Złość to naturalna reakcja emocjonalna, która sygnalizuje, że coś jest nie tak i że należy podjąć działania, aby to naprawić. Może być wyrażana na różne sposoby, ale sama w sobie nie jest negatywna. Problem pojawia się, gdy uzewnętrznia się jako akt agresji.
Kolejny artykuł z cyklu „Emocje pod lupą”.

Modlitewnik „5 minut z Bogiem”
Został przygotowany po to, aby Bóg w naszym życiu miał swoje pięć minut. Od tych kilku chwil zależy dobre przeżycie całego dnia – choć „wyrwanie” z niego nawet kilku minut bywa trudne. Pomocą w codziennej modlitwie może być Ewangelia czytana danego dnia na Mszy św. oraz kilka elementów modlitwy brewiarzowej, które zamieszczone są w modlitewniku.


Dodaj opinię

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodać opinie.

Jak oceniasz ten produkt?
COPYRIGHT © 2022 ŚWIĘTY WOJCIECH DOM MEDIALNY SP. Z O. O.. Realizacja sklepu