Przewodnik Katolicki nr 31/2023 wydanie w formie PDF

Ocena:
0% of 100
Więcej informacji
Ilość stron64
Rok wydania2023
WydawcaWydawnictwo Świętego Wojciecha

Obecna cena jest najniższą z ostatnich 30 dni

Nasza cena
Cena promocyjna 6,00 zł Regular Price 9,00 zł
  • Bezpieczne płatności
  • 14 dni na zwrot
  • Dostawa już od 9.99 PLN

„Przewodnik Katolicki” 31/6.08.2023

 

Bóg jak z obrazu
Katechizm Kościoła katolickiego stwierdza jednoznacznie: „Bóg w żadnym wypadku nie jest obrazem człowieka. Nie jest ani mężczyzną, ani kobietą. Bóg jest czystym duchem, w którym nie ma miejsca na różnicę płci”. Budowane na podobieństwo człowieka wizerunki Boga nie pokazują Go takiego, jaki jest. Zamiast do Niego przybliżać, mogą bardzo mocno oddalać.

Kościół musi być ostrożny, żeby świat mógł być lekkomyślny
Wiele z dyskutowanych dzisiaj zmian kulturowych stanowi proste odwrócenie norm będących niegdyś fundamentami chrześcijańskiego świata. Gdy zyska się tę świadomość, trudno nie zadać pytania: jak Kościół wobec tych tendencji powinien się zachowywać?

Alkoholowa rewolucja
Do trzeźwości można i trzeba nawoływać. Ważne jest jednak, żeby robić to skutecznie i ze świadomością, kto jest odbiorcą komunikatu. Nie można dziś mówić o trzeźwości młodym, których pamiętamy sprzed trzydziestu lat. Współcześni młodzi mogą w tej kwestii zaskoczyć.

Przestańmy bać się emocji
Nie traktujmy emocji jako grzech lub wstęp do grzechu. Odgrywają one ogromną rolę w komunikacji, bo wskazują na potrzeby. Warto umieć je rozpoznać, nazwać i świadomie wykorzystać do kontaktu ze sobą i innymi – rozmowa z Mieczysławem Łusiakiem SJ.

Paragon to nie tylko papierek
Ministerstwo Finansów od 2004 r. prowadzi akcję „Weź paragon”, której celem jest uczulenie obywateli na kwestię omijania podatków przez drobnych sprzedawców detalicznych. W tym roku akcji towarzyszy hasło „Nie daj się oszukiwać i wspieraj uczciwą konkurencję”.

Pijący niewidzialnie
Problem alkoholowy może dotyczyć także rodzin, które pozornie funkcjonują wzorowo – są to rodziny tak zwanych alkoholików wysoko funkcjonujących, których cierpienie jest często skrzętnie ukrywane przed postronnymi. Kilka osób pochodzących z takich rodzin postanowiło złamać rodzinne tabu i opowiedzieć o swoich doświadczeniach.

Profilaktyczne ujawnianie słabości
Przez długi czas uważano, że depresja jest kobietą i że występuje zdecydowanie częściej u kobiet. Dziś ten pogląd zmienia się, ponieważ staje się coraz pewniejsze, że nie ma różnic w grupach definiowanych płcią. Depresja jest u mężczyzn „niedodiagnozowana”, a jeśli się ją diagnozuje, to dość późno od wystąpienia pierwszych objawów – rozmowa z prof. Krzysztofem Krajewskim-Siudą.

Dodaj opinię

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodać opinie.

Jak oceniasz ten produkt?
COPYRIGHT © 2022 ŚWIĘTY WOJCIECH DOM MEDIALNY SP. Z O. O.. Realizacja sklepu