Przewodnik Katolicki nr 32/2023 wydanie w formie PDF

Ocena:
0% of 100
Więcej informacji
Ilość stron64
Rok wydania2023
WydawcaWydawnictwo Świętego Wojciecha

Obecna cena jest najniższą z ostatnich 30 dni

Nasza cena
Cena promocyjna 6,00 zł Regular Price 9,00 zł
  • Bezpieczne płatności
  • 14 dni na zwrot
  • Dostawa już od 9.99 PLN

Przewodnik Katolicki 32/13.08.2023

 

Młodzi potrafią zaskoczyć
Patrząc na tłumy młodych ludzi podczas Światowych Dni Młodzieży, myślałem o ich wakacyjnym wyborze. Przyjechać tu to przecież koszt. A warunki to nie wakacje all inclusive… Czy młodym uda się przebić i stać się światłością świata? Czy z Lizbony faktycznie wyjdzie iskra, która rozpali serca nie tylko młodych? Czas pokaże.

Ważna treść, dobrana forma
O kulturotwórczej roli Światowych Dni Młodzieży można powiedzieć z dwóch perspektyw. Po pierwsze: organizatorzy ŚDM korzystają z języków współczesnej kultury, by opowiedzieć o wartościach, które reprezentują. Po drugie: spotkania te są przetworzeniem poprzez kulturę chrześcijańską problemów współczesnego świata.

Z ciałem i duszą w niebie
Zasnęła czy umarła? Dyskusje na ten temat toczyły się przez wieki i nie mają rozstrzygnięcia w dokumentach Kościoła. Pewne jest, że została wzięta do nieba. Co do tego nie było wątpliwości, choć prawdę tę jako dogmat ogłosił dopiero Pius XII ponad 70 lat temu.

Pobożność ludowa 2.0
Za kilkadziesiąt lat dzisiejsze dzieci nie będą już święcić bukietów na Matki Bożej Zielnej. I dobrze. Nie trzeba nad tym rozdzierać szat. Ważnie jest, żeby rozumiały tajemnicę Wniebowzięcia Maryi – i znalazły sposób, żeby tę tajemnicę przeżywać w swojej codzienności.

Więcej już od was nie chcemy
Uruchamiane programy osłonowe bez wątpienia złagodziły skutki kryzysu, jednak nie zlikwidowały jego przyczyn. Dziś część wyborców oczekuje innej polityki niż ta prowadzona w ostatnich latach. Ludzie nie chcą już kolejnych transferów pieniężnych, gdyż kojarzą je z rosnącymi cenami. Woleliby stabilizację cen nawet kosztem kolejnych świadczeń i zasiłków.

Kolejny front wojny hybrydowej
Niger, jako kolejne państwo północnoafrykańskiej strefy Sahelu, wymknął się spod wpływów Zachodu i dryfuje w niewiadomą stronę. A wszystko przy akompaniamencie wiwatów „ludu” na cześć putinowskiej Rosji.

Czasem nie warto kruszyć kopii
W dawnej strukturze rodzinnej „królowa mogła być tylko jedna”. I była nią teściowa. Dziś, mimo że konstelacje rodzinne przeszły zmianę, nadal bywamy zakładnikami przekonań, że w relację teściowa – synowa jest wpisany konflikt – rozmowa z Tamarą Przybysz.

Dodaj opinię

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodać opinie.

Jak oceniasz ten produkt?
COPYRIGHT © 2022 ŚWIĘTY WOJCIECH DOM MEDIALNY SP. Z O. O.. Realizacja sklepu