Przewodnik Katolicki nr 33/2023 wydanie w formie PDF

Ocena:
0% of 100
Więcej informacji
Ilość stron64
Rok wydania2023
WydawcaWydawnictwo Święty Wojciech

Obecna cena jest najniższą z ostatnich 30 dni

Nasza cena
Cena promocyjna 6,00 zł Regular Price 9,00 zł
  • Bezpieczne płatności
  • 14 dni na zwrot
  • Dostawa już od 9.99 PLN

„Przewodnik Katolicki” 33/20.08.2023

 

Z sanktuarium trzeba odejść
To miejsce, do którego się pielgrzymuje – a nie miejsce codziennego życia i stałej formacji. Z sanktuarium trzeba wyjść, żeby dawać świadectwo o tym, czego się doświadczyło. Właściwą rolą sanktuariów nie jest, by zatrzymywać ludzi przy sobie, ale żeby ich karmić, dawać siłę – i rozsyłać, posyłać ich w świat.

Komunia i krótkie rękawki
Polscy uczestnicy tegorocznych Światowych Dni Młodzieży tego się nie spodziewali. Pełni entuzjazmu i radości ze spotkania z papieżem Franciszkiem i setkami tysięcy młodych katolików z całego świata, zderzyli się w ojczyźnie z falą ostrej krytyki różnych rzeczy podczas ŚDM.

Po co nam święci
Papież podpisuje dekret o beatyfikacji czy kanonizacji. Ale u początku tej drogi są ci, którzy zgłaszają się do biskupa, przekonani o czyjejś świętości. To na nich spoczywa odpowiedzialność, by dać świętego Kościołowi. Rozmowa z o. prof. dr. hab. Zdzisławem Kijasem OFMConv.

Ludzie nie są kapitałem
W Unii Europejskiej pojawił się projekt dyrektywy wprowadzającej m.in. „domniemanie zatrudnienia na etacie”. Jego głównym celem jest uregulowanie pracy zatrudnionych przez platformy cyfrowe takie jak Uber, ale w wielu krajach – także w Polsce – jej znaczenie może być znacznie szersze.

Dlaczego „wszyscy tak jeżdżą”?
Skąd się biorą fani wyścigów w centrach miast, dlaczego polski kierowca traktuje pieszego z pozycji siły i co musiałoby się zmienić, by na drogach było bezpieczniej? Rozmowa z Bartoszem Józefiakiem.

Terapia dla każdego?
Język psychologii i psychoterapii jest w większym niż przed dekadami stopniu obecny w mediach. Jednak wbrew alarmistycznym głosom sceptyków kultury terapeutycznej wciąż daleko nam do świata, w którym psychoterapeuci objaśniają nam świat i „każdy chodzi na terapię” – lub choćby takiego, w którym każdy potrzebujący otrzymuje adekwatną pomoc.

Dodaj opinię

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodać opinie.

Jak oceniasz ten produkt?
COPYRIGHT © 2022 ŚWIĘTY WOJCIECH DOM MEDIALNY SP. Z O. O.. Realizacja sklepu