Przewodnik Katolicki nr 34/2023 wydanie w formie PDF

Ocena:
0% of 100
Więcej informacji
Ilość stron64
Rok wydania2023
WydawcaWydawnictwo Święty Wojciech

Obecna cena jest najniższą z ostatnich 30 dni

Nasza cena
Cena promocyjna 6,00 zł Regular Price 10,00 zł
  • Bezpieczne płatności
  • 14 dni na zwrot
  • Dostawa już od 9.99 PLN

„Przewodnik Katolicki” 34/27.08.2023
wydanie z Modlitewnikiem

 

Gdy dorastające dzieci odchodzą od wiary

Nieraz płaczą w konfesjonale lub w czasie szczerej rozmowy, obwiniając siebie i szukając sposobów, aby skłonić swe dzieci do powrotu. Cierpią, doznają wątpliwości, potrzebują nie tylko rad, ale duchowego wsparcia. Rodzice dzieci, które odeszły od Boga i Kościoła.

 

Podróż do małej trzódki

Półtora tysiąca – tyle według szacunków jest katolików w Mongolii. I właśnie do tej garstki przyleci 31 sierpnia papież, kontynuując swoją misję wspierania Kościoła w miejscach, gdzie jest on w zdecydowanej mniejszości.

 

Burza w szklance wody

Wielu w ostatnim czasie zastanawia się nad kondycją dość młodych w perspektywie całego Kościoła prałatur personalnych. Czy ta figura prawna przestanie istnieć w najbliższym czasie? Czy okazało się, że nie odpowiada na problemy współczesnego Kościoła?

 

Fałszywe pytanie

Kilka tygodni po opublikowanym przez KEP komunikacie Rady Konferencji Episkopatu Polski do spraw Migracji w sprawie debaty o migrantach i uchodźcach postawieni zostaliśmy przed pytaniem dotyczącym migrantów, na które odpowiadać mamy w referendum. Ale jak na nie odpowiedzieć, skoro zawiera w sobie wiele fałszu i manipulacji?

 

Zbożowa karuzela

Ten rok dla gospodarstw nastawionych na uprawę zbóż od początku był nerwowy. Wpłynęły na to światowe trendy cen, sytuacja na Ukrainie, warunki pogodowe w Polsce i jakość plonów. Dożynki nie są w tym roku dla rolników szczególnie radosne.

 

Edukacja (nie)skrojona na miarę potrzeb

Osoby z niepełnosprawnością intelektualną potrzebują do rozwoju środowiska skrojonego na miarę ich własnych, indywidualnych potrzeb. Edukacja włączająca takich potrzeb zdaje się nie spełniać.

 

Sztuka radości

Radość jest emocją pozytywną, jednak czasami mimo bardzo sprzyjających okoliczności człowiek jej nie odczuwa. Dlaczego czasem nie potrafimy prawdziwie się cieszyć? Jak zwiększyć swoją zdolność do odczuwania radości?

 

 

Modlitewnik „5 minut z Bogiem” 

Został przygotowany po to, aby Bóg w naszym życiu miał swoje pięć minut. Od tych kilku chwil zależy dobre przeżycie całego dnia – choć „wyrwanie” z niego nawet kilku minut bywa trudne. Pomocą w codziennej modlitwie może być Ewangelia czytana danego dnia na Mszy św. oraz kilka elementów modlitwy brewiarzowej, które zamieszczone są w modlitewniku.

Dodaj opinię

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodać opinie.

Jak oceniasz ten produkt?
COPYRIGHT © 2022 ŚWIĘTY WOJCIECH DOM MEDIALNY SP. Z O. O.. Realizacja sklepu