Przewodnik Katolicki nr 35/2023 wydanie w formie PDF

Ocena:
0% of 100
Więcej informacji
Ilość stron64
Rok wydania2023
WydawcaWydawnictwo Świętego Wojciecha

Obecna cena jest najniższą z ostatnich 30 dni

Nasza cena
Cena promocyjna 6,00 zł Regular Price 9,00 zł
  • Bezpieczne płatności
  • 14 dni na zwrot
  • Dostawa już od 9.99 PLN

„Przewodnik Katolicki” 35/3.09.2023 

 

Kościół wmieszany w politykę

Trwa w Polsce kampania przed wyborami parlamentarnymi. Czy Kościół powinien się od niej dystansować i milczeć w każdej kwestii, która dotyka polityki?

 

Emocje, igrzyska i pełna mobilizacja

Dwie największe partie polityczne próbują zamienić jesienne wybory w plebiscyt, zastępując dyskusję o aspiracjach Polaków festiwalem emocji – rozmowa z politologiem Sławomirem Sowińskim.

 

Papieska ekologia 2.0

Odpowiedzialność za środowisko, czyli stworzony przez Boga świat powierzony w ręce człowieka, jest jednym z głównych motywów pontyfikatu Franciszka. Papież właśnie zapowiedział, że chce zaktualizować myśli zawarte w pierwszej encyklice ekologicznej Laudato si’.

 

Cudowne uzdrowienie spod Alcobacy

Podczas Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie 16-letnia Hiszpanka odzyskała wzrok. O cudzie i jego znaczeniu dla niewielkiej parafii, w której się wydarzył, opowiada ks. Ivo Santos, proboszcz z Evora de Alcobaca.

 

Wypalony jak polski nauczyciel

Frustracja i wypalenie nauczycieli „wygania” ich ze szkół, co za parę lat może doprowadzić do bardzo poważnych braków kadrowych w szkołach. Zdrowie psychiczne nauczycieli ma również niebagatelny wpływ na to, jakie relacje są oni w stanie zbudować ze swoimi uczniami.

 

Elegia dla Rotmistrza

Był człowiekiem, to znaczy: był ludzki. Pochodził jednak z takiego świata, w którym honor, przysięga i rozkaz były po prostu święte. To właśnie zobaczymy w filmie o Witoldzie Pileckim Raport Pileckiego.

Dodaj opinię

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodać opinie.

Jak oceniasz ten produkt?
COPYRIGHT © 2022 ŚWIĘTY WOJCIECH DOM MEDIALNY SP. Z O. O.. Realizacja sklepu