Przewodnik Katolicki nr 36/2023 wydanie w formie PDF

Ocena:
0% of 100
Więcej informacji
Ilość stron64
Rok wydania2023
WydawcaWydawnictwo Świętego Wojciecha

Obecna cena jest najniższą z ostatnich 30 dni

Nasza cena
Cena promocyjna 6,00 zł Regular Price 9,00 zł
  • Bezpieczne płatności
  • 14 dni na zwrot
  • Dostawa już od 9.99 PLN

„Przewodnik Katolicki” 37/10.09.2023

 

Znak Ulmów
Skoro właśnie teraz przeżywamy beatyfikację zwykłej rodziny podejmującej heroiczną decyzję, to patrząc przez pryzmat wiary, oznacza, że Pan Bóg chce dać światu, rodzinom, ludziom przez tę ich historię jakiś konkretny znak – rozmowa z s. Marią Elżbietą Szulikowską.

Pamięć podzielona
Co zrobić, żeby historia rodziny Ulmów, nie stała się kolejną ofiarą odsłony polsko-polskiej wojny, w której ważniejsze od faktów są bieżące interesy polityczne?

Historia zbrodni… i życia
Z 76-minutowego filmu nie dowiemy się wszystkiego o rodzinie Wiktorii i Józefa Ulmów – a o ich historii opowiada dokument. Film uznanego dokumentalisty Mariusza Pilisa Historia jednej zbrodni stawia przed nami bardzo ważne pytanie o sprawiedliwość: dlaczego słońce wstaje nad złymi i nad dobrymi?

Matka, która cierpi
Jest bliska człowiekowi, a Jej cierpienie, a właściwie współcierpienie ze swoim Dzieckiem, zrozumiałe jest nawet dla niewierzących. Nie bez powodu Najświętsza Maryja Panna Bolesna obecna jest nie tylko w życiu religijnym, ale również w sztuce i literaturze.

Papież, który mówi Wolterem
Niewytłumaczalna wypowiedź papieża Franciszka na temat wielkości Rosji czasów Piotra I i Katarzyny II była kolejną w serii stwierdzeń, które w Polsce – a szerzej, w Europie Środkowej – przyjmowane są ze zgrozą.

Skandal Franciszka
Papież myśli i buduje świat nie tu i teraz. Tak: używa przykładów, które politycznie są mocno nieudolne i zupełnie niepotrzebnie odwracają uwagę od sensu. Jednak jako chrześcijanie stajemy przed dylematem: czy pierwsza jest dla nas polityka, czy Ewangelia, która każe stać po stronie skrzywdzonych, ale nawet najgorszym daje nadzieję na nawrócenie.

Nowe prawo tworzy nowe luki
W całym 2021 roku wykonano 32 aborcje z powodu zagrożenia zdrowia i życia matki. W kolejnym – 161. To prawie pięciokrotny wzrost. Sytuacja dzieci nienarodzonych zmieniła się na niekorzyść i w statystyce, i w polityce.

Szkoła przez dziurkę od klucza
Zaufanie to wartość, której w polskich szkołach brakuje. Nauczyciele nie mają zaufania do rodziców, a rodzice do nauczycieli. Ale naprawdę wiele można zdziałać otwartością umysłu i nastawieniem na współpracę – rozmowa z Małgorzatą Swędrowską o tym, dlaczego początek roku szkolnego może być stresujący dla rodziców.

Dodaj opinię

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodać opinie.

Jak oceniasz ten produkt?
COPYRIGHT © 2022 ŚWIĘTY WOJCIECH DOM MEDIALNY SP. Z O. O.. Realizacja sklepu