Przewodnik Katolicki nr 37/2023 wydanie w formie PDF

Ocena:
0% of 100
Więcej informacji
Ilość stron64
Rok wydania2023
WydawcaWydawnictwo Świętego Wojciecha

Obecna cena jest najniższą z ostatnich 30 dni

Nasza cena
Cena promocyjna 6,00 zł Regular Price 9,00 zł
  • Bezpieczne płatności
  • 14 dni na zwrot
  • Dostawa już od 9.99 PLN

„Przewodnik Katolicki” 37/17.09.2023

 

Wzajemna wymiana światów
Słuchanie jest dziś podstawową metodą pracy katechetycznej. Najpierw trzeba dzieci i młodzież usłyszeć, aby w przestrzenie ich pytań zacząć wchodzić z Ewangelią. Wtedy trafia ona na najlepszy grunt, ponieważ pytania płyną z ich zaciekawienia – rozmowa z Hanną Sołtysiak.

Między ukojeniem a „neurozą”
Szkolnej katechezie warto przyjrzeć się także z perspektywy tego, jaki wpływ ma na zdrowie psychiczne uczniów. Katecheta powinien mieć świadomość, że jeśli uczeń pyta o możliwość zbawienia samobójcy, może kierować nim coś innego niż zwykła eschatologiczna ciekawość – i że z takim dzieckiem powinien porozmawiać również szkolny pedagog lub psycholog.

Pieniądze Kościoła, pieniądze dla Kościoła
Temat finansowania Kościoła w Polsce utknął w martwym punkcie w 2013 roku i przez dziesięć lat nie wrócił. Problem jednak sam się nie rozwiąże i do rozmowy trzeba będzie wrócić. Konferencja „Finansowanie Kościołów. Rozwiązania polskie na tle europejskim”, która odbyła się niedawno w Warszawie, może być do takiej rozmowy dobrym wstępem.

Watykan i Państwo Środka
Nigdy wcześniej w kraju Czyngis Chana żaden papież nie postawił nogi. Jednak to nie historyczny aspekt uznać należy za najistotniejszy, nie najważniejsze były też kolejne kontrowersyjne słowa papieża. Pielgrzymka do Mongolii jest etapem dłuższej drogi papieża. Wśród mongolskich stepów Franciszek szukał drogi do Chin.

Nóż w plecy
17 września 1939 roku wypadał w niedzielę. Gdy mieszkańcy Kresów Wschodnich powracali do domów z porannych Mszy, nad ich głowami zamiast ptaków można było dostrzec stalowe sylwetki radzieckich samolotów. Świat się kończył.

W numerze dodatek Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo, misja. Ważne tematy i inspiracje przygotowany pod patronatem KEP.

Dodaj opinię

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodać opinie.

Jak oceniasz ten produkt?
COPYRIGHT © 2022 ŚWIĘTY WOJCIECH DOM MEDIALNY SP. Z O. O.. Realizacja sklepu