Przewodnik Katolicki nr 38/2022 wydanie w formie PDF

Ocena:
0% of 100
Więcej informacji
Ilość stron64
Rok wydania2022
WydawcaWydawnictwo Świętego Wojciecha

Obecna cena jest najniższą z ostatnich 30 dni

Nasza cena
Cena promocyjna 6,00 zł Regular Price 8,00 zł
  • Bezpieczne płatności
  • 14 dni na zwrot
  • Dostawa już od 9.99 PLN

„Przewodnik Katolicki” 38/18.09.2022

 

Życie poświęcę wam

Los padł na nią: żeby ustawić ją na świeczniku świata, nałożyć na ramiona odpowiedzialność i odebrać prywatność. Dwukilogramowa korona mogła złamać młodej dziewczynie kręgosłup. Tymczasem Elżbieta II pokazała, że nawet w największym przepychu władzy można pozostać sługą.

 

Wyjście z bańki

Słuchanie jest fundamentem komunikacji – pisze Franciszek w orędziu na Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Wydaje się, że w mediach nie ma dziś ani słuchania, ani dialogu. Czy jesteśmy skazani na walczące ze sobą media tożsamościowe?

 

Ekonomia pomocy

Na 70-tysięcznej demonstracji w Pradze Czesi domagali się zmiany polityki rządu, który w kwestii wojny idzie ramię w ramię z polskim. Dominowały hasła dotyczące drożyzny i rosnących kosztów energii. Im bliżej okresu grzewczego, tym więcej napięć pojawi się także w innych państwach UE. W tym być może w Polsce.

 

Pasterz nielicznych

– Duńczycy wiedzą, że istnieje coś takiego jak Kościół katolicki. Dla wielu jest on jednak niezauważalny. Tylko w miastach, i nawet nie wszystkich, jest katolicka świątynia. Mimo tego, że działają szkoły katolickie, w których większość uczniów nie jest katolikami, wielu się nie nawraca – rozmowa z bp. Czesławem Kozonem o sytuacji Kościoła katolickiego w Królestwie Danii.

 

W śmiertelnych kleszczach

17 września nasze władze nazwały wejście Sowietów agresją, jednak nie zdobyły się na stwierdzenie, że znajdujemy się w stanie wojny z ZSRR, tak jak uczynił to trzy miesiące później rząd Finlandii. Mimo wszystko można zrozumieć iluzje naszego dowództwa. Ci ludzie naprawdę chcieli wierzyć, że Moskwa nie idzie ręka w rękę z Berlinem.

 

Paląca potrzeba zmiany

– Dziecko się okalecza, ma myśli samobójcze, rodzic próbuje zorganizować mu pomoc, a okazuje się, że może zapisać się do psychiatry np. za cztery miesiące – rozmowa z Katarzyną Rutkowską o pacjentach dziecięcych szpitali psychiatrycznych, brakach kadrowych i trudnym środowisku dziecka.

 

Młode orły

Orlęta. Grodno ’39 to jeden z lepszych polskich filmów o tematyce wojennej. Nie jest to podążanie za właściwą, pożądaną wersją historii, tylko za losem człowieka, który jest wrzucony w jej wir.

Dodaj opinię

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodać opinie.

Jak oceniasz ten produkt?
COPYRIGHT © 2022 ŚWIĘTY WOJCIECH DOM MEDIALNY SP. Z O. O. Realizacja sklepu